Se čtvrtým místem panuje v Lounech po podzimní části fotbalového krajského přeboru spokojenost. Tým, který na podzim trápila hlavně koncovka, chce bojovat o první až čtvrté místo i na jaře. Také proto v přestávce bude hledat hlavně produktivního útočníka.

V průběhu podzimu říkali lounští funkcionáři, že budou spokojeni s osmadvaceti body. Tedy stejným počtem, jaký jejich tým získal před rokem, jako nováček krajského přeboru. Tehdy tento zisk stačil na první místo po podzimu. „Nakonec máme o dva méně a čtvrté místo, neděláme z toho ale žádnou tragédii. Tabulka je hodně vyrovnaná a pořád hrajeme nahoře. Samozřejmě by bylo lepší mít osmadvacet, náš celek by byl o stupeň výš, ale hlavní je, že jsme v kontaktu. Na prvního nám chybí pouhé tři body,” hodnotí spokojeně působení týmu předseda FK Louny Pavel Domecký.

„Náš cíl zůstává i pro jaro stejný. Chceme skončit na prvním až čtvrtém místě. A samozřejmě, pokud to na jaře jen trochu půjde, budeme chtít ještě vylepšit naší současnou pozici,” usmívá se lounský funkcionář.

A proč neslavila kabina nakonec chtěných osmadvacet bodů? Lounské mrzí například nepříjemná ztráta s Jiřetínem. Některé zápasy nedokázali dotáhnout do vítězného konce, přesto, že měli převahu. Svěřenci trenéra Jantoše patří k nejlépe bránícím celkům, v patnácti zápasech podzimu dostali dvacet branek, defenziva je podle statistiky čtvrtá nejlepší. Problém mají Louny jinde, trenér i funkcionáři chtějí v přestávce hlavně zlepšit efektivitu v koncovce. S proměňováním šancí totiž měli lounští fotbalisté problém celý podzim. „Nedáváme góly. Šanci si vytvoříme, ale neproměňujeme,” ví Domecký. Louny daly čtyřiadvacet branek. Dělí se tak až o desáté místo v tabulce produktivity. „Zaměříme se na produktivitu v tréninku a v přestávce se také poohlédneme po nějakém útočníkovi,” prozradil předseda FK Louny.

Nejlepším střelcem podzimu se v Lounech stal záložník Vojtěch Trup s osmi trefami, následován Václavem Suchým s šesti zářezy. Další střelci ale už mají jen dva nebo jeden úspěch. Chystá se i další posilování. „V závěru sezony jsme měli úzký kádr, hodně lidí nám z různých důvodů chybělo. Chceme čtyři až pět fotbalistů oslovit na zimní přípravu, uvidíme, jestli se nám podaří někoho vybrat,” pokračoval Domecký. Louny začnou přípravu na turnaji v Souši.