V první části hry nic nenasvědčovalo tomu, že Postoloprty v I.A třídě konečně vyhrají a odlepí se ze dna tabulky fotbalové krajské soutěže. Ve druhé půli ale domácí hráči zařadili vyšší rychlostní stupeň a zaslouženě se radovali z prvních tří bodů.

Prvních pětačtyřicet minut neměli diváci příliš příležitostí ke vzrušení. Hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště, k některému z brankářů doputovala jen výjimečně.

Za to ve druhé půli připravili domácí fotbalisté pro věrné fanoušky překvapení. Nejprve v 60. minutě Alberovský unikl po křídle, vrátil balon na značku pokutového kopu, odkud se pohotově trefil osamocený Karlovec. Hosté po prvním úderu přidali, jejich šance ale neměly ostré zuby. Centry, i náznaky šancí, si pohlídal dobře chytající Junek.

V 75. minutě udeřily Postoloprty podruhé. Domácí zahrávali rohový kop, hostující golman podběhl centr a i když se Martin Junek netrefil ideálně, dopravil za něj míč do vlastní sítě jeden z obránců Soběchleb. Poslední úspěšný úder přišel o pět minut později. Fleischmann zahrával standardní situaci, balon z jeho kopačky pak dosedl na hlavu Pecháta, který nikým neatakován uklidil už potřetí míč do sítě hostů.

Posledních deset minut se pak neslo v jednoznačné režii domácích. Postoloprty měly ještě tři vyložené gólové šance, když Karlovec, Paur i M. Junek pronikli do odevzdané obrany Soběchleb. Ani jednou se jim ale už nepodařilo hostujícího brankaře překonat. „V první půli oba týmy hrály hlavně ve středu hřiště, nebyly žádné vyložené šance. Ve druhé části jsme ale předvedli dobrý fotbal a naše výhra je zasloužená,“ ohodnotil utkání postoloprstký funkcionář Miroslav Krpec.

V dalším kole budou mít Postoloprty opět hodně těžkou práci se získáním bodů, zajíždějí do Spořic, které hrají v první půli tabulky.

Postoloprty – Soběchleby 3:0 (0:0)


Branky: 60. Karlovec, 75. vlastní, 80. Pechát

Sudí Šlehofer, ŽK 0:1, 100 diváků

Postoloprty: P. Junek – Fleischmann (85. Baláž) – Pechát, Kouba, Hoch – M. Junek, Antonů (57. D. Fridrich), Paur, Alberovský – Bílý (50. Baník), Karlovec