Druhý svátek vánoční patřil v Postoloprtech pátému vánočnímu derby příznivců Sparty a Slavie. V obou mužstvech se, stejně jako v letech minulých, představila řada současných a zejména bývalých hráčů pořádajícího FK Postoloprty.

Před zahájením zápasu uctili hráči i diváci minutou ticha památku zesnulého Karla Koniga st., který byl v prvních čtyřech letech manažerem sparťanského výběru a stál u zrodu dnes již tradičního derby. Hráči Sparty mu svým výkonem určitě udělali radost a vítězství věnovali jemu. Ke svému prvnímu vítězství přivedl tým Sparty z lavičky Pavel Svoboda.

Slávisté začali sebevědomě a byli to oni, kdo v prvních minutách zaměstnávali brankáře Sparty Postla. Tři střely z nebezpečného prostoru však trefily dobře postaveného Postla a potvrdilo se otřepané nedáš - dostaneš. Sparťané převzali taktovku hry, lépe se pohybovali i kombinovali a Radek Hrdina začal jejich brankostroj. V poločase se skóre zastavilo na pro slávisty děsivých 0:8 a o výsledku derby bylo prakticky rozhodnuto. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Sparťané byli až do konce utkání lepším týmem a na věci nezměnila nic ani skutečnost, že Daniel Fridrich a Miroslav Solar dokázali překonat sparťanského gólmana a korigovali tak konečný výsledek z pohledu Slavie na 2:12.

V dresu Sparty se o to nejvíce přičinil střelecky potentní Vratislav Hofman, který zatížil konto slávistů čtyřmi trefami, a výborně, jako za mlada, hrající Radek Hrdina.

Utkání odřídila podle zvyku trojice fanoušků Bohemians 1905, Čenda Novák, Zbyněk Doucha a Jiří Fridrich. Hráči, rozhodčí a diváci vánočního derby mezi sebou vybrali částku 5 250 korun, která bude použita ke spolufinancování letního přípravného kempu fotbalových nadějí FK Postoloprty.

Miroslav Solar