Fotbalový útočník Lenešic Patrik Zomer je po podzimní části soutěží suverénně nejlepším střelcem okresu Louny. Za Lenešice dal v okresním přeboru 31 branek – tedy polovinu, které jeho tým ve 13 utkáních vstřelil. „Největší podíl na tom má kvalitní sex s mou přítelkyní Káťou. Těch gólů ale mohlo být daleko víc, kdybych nespaloval šance,“ říká Patrik Zomer v rozhovoru pro Žatecký a lounský Deník.

Na podzim jste dal za Lenešice 31 branek, co na to říkáte?
Můj cíl byl 26 branek za sezonu, abych měl průměr gól na zápas. Stihl jsem to za polovinu soutěže i s nějakými góly navíc. Tak uvidíme, kolik jich dám za celou sezonu.

A kolik jich bylo dosud nejvíc?
Nejvíc jsem za sezonu v okresním přeboru dal před pár lety 36 gólů. Stal jsem se tehdy nejlepším střelcem této soutěže.

Takže spokojenost…
Těch gólů mohlo být na podzim daleko víc, kdybych nespaloval jednu šanci za druhou. Podzim mám ale vždy špatný, takže se těším na jaro.

Čím myslíte, že to je, že se Vám tak střelecky dařilo?
Největší podíl na tom má kvalitní sex s mou přítelkyní Káťou (smích), takže jsem měl formu snad pokaždé. Nejlepší nahrávač v našem týmu Tomáš Kalivoda, se kterým jsem hrál i v Lounech, mě zásobuje, jak může. I ostatní hráči Lenešic mají velký podíl na mých gólech. Pro mě jsou ale nejdůležitější výsledky.

A co soupeři. Přece jen jste hrál vyšší soutěže…
Co se týče soupeřů, tak jsou týmy v okresním přeboru, které jsou dobré. Ale to mohu říct jen o některých. Z mého pohledu, jelikož jsem chvíli hrál vyšší soutěže, je kvalita okresního přeboru nic moc. Spíše to je taková nakopávaná. A hlavně nejsem spokojený s rozhodčími. Kvůli klobáse navíc jsou někteří schopni udělat z fotbalu cirkus.

Patrik ZomerNa jaký podzimní gól nejraději vzpomínáte?
Na gól z druhého kola, ve kterém jsem asi z 30 metrů zavěsil pod víko. Bylo to utkání s nováčkem soutěže s Panenským Týncem. Dal jsem sedm gólů a vyhráli jsme 9:1.

Vaše Lenešice jsou po podzimu první s desetibodovým náskokem. Vypadá to na postup do kraje. Jaké máte ambice v Lenešicích?
Do Lenešic jsem šel, protože jim taky něco dlužím. A to je postup do B třídy. S ničím jiným se tam ani nepočítá. Sezonu máme dobře rozehranou a budeme ji chtít ovládnout.

Vypadá, že tým na to máte …
Před sezonou jsme posílili. V bráně máme jistotu Michala Jenku, který může chytat s přehledem krajský přebor. Proto taky dostáváme minimum gólů a v útoku mají mě, proto jich dáváme tolik (smích). Kdybychom postoupili, asi by to ještě nějaké posily do obrany a záložní řady chtělo.

V Lenešicích hrajete od letošního jara. Vypadá, že jste tam spokojený. Zůstanete?
Momentálně musím na fotbal chvíli zapomenout kvůli mému zdravotnímu stavu, ale nechci předbíhat. Koncem ledna se uvidí, zda ještě u fotbalu zůstanu. Samozřejmě pokud hráči, se kterými v Lenešicích hraji, zůstanou a zdraví bude sloužit, nikam se hnát nebudu. Hlavně jsem rád za to, jak se o nás Sokol Lenešice stará. Fanoušci tam jsou skvělí a máme dobré zázemí.

Co považujete za největší fotbalový úspěch své kariéry?
Individuálních cen jsem dostal spoustu, nějaké poháry mám doma. Jen ne od trenéra (smích). Ten mi psal vždy pomalu nejhorší hodnocení v zápasech a to jsem mohl dát třeba i pět gólů (smích). Čeká totiž ode mě víc. Naštěstí to už nehodnotí, protože jsem si pořád stěžoval (smích). Za největší fotbalový úspěch beru, že jsem se stal nejlepším střelcem krajské I.A třídy s 38 trefami za sezonu, když jsem působil v Lounech.

Čeho byste chtěl ve fotbale dosáhnout?
Pokud bude zdraví, tak dostat Lenešice do I.A třídy.

Jak často trénujete?
V letní přípravě se snažím chodit co nejvíc, takže to je tak pět tréninků za měsíc. Kvůli práci nestíhám, Jestli stihnu v sezoně za měsíc jeden trénink, tak musí mít všichni ze mě radost a slavit (smích).

Co jiné sporty a koníčky?
Mám rád bruslení, kolo, občas se jdu proběhnout. Mám rád taky hodně spánek. Jinak mým největším koníčkem je práce. (smích)

Kde jste všude hrál?
Začínal jsem v Postoloprtech, kde jsem hrál v přípravce a chvilku v žácích. Poté jsem hrál v Cítolibech, kde jsem byl spíše gólman. Ale při trénincích mě to táhlo dopředu, protože jsem se v bráně nudil (smích). V útoku nastupuji od nějakých 18 let. Právě v Cítolibech mě dobře fotbalově vychovali. V roce 2011 jsem přestoupil do Lenešic a po třech letech jsem pak přestoupil do Loun. Tam jsem byl moc spokojený, ale kvůli pracovnímu vytížení jsem musel, ač sice nerad, skončit. Hledal jsem si tým, kde bych tolik nemusel trénovat. Domluvili jsme se opět s Lenešicemi, kde o mě měli velký zájem.

Komu fandíte v české lize?
Tak tady není o čem diskutovat, rozhodně to vždy bude Slavia Praha.

Co říkáte na současný český fotbal? Na vystoupení českých klubů v pohárech a reprezentace.
Na současný český fotbal mohu akorát říct, že je to velká fraška. Vystoupení českých klubů nemůžu hodnotit pozitivně. Zklamala mě Slavie, když nepostoupila do Ligy mistrů. Měla hratelného soupeře v posledním předkole. A taky jsem čekal že postoupí aspoň ze skupiny Evropské ligy. Teď budu fandit Plzni, přece jenom jde o koeficient a byl bych rád, kdyby se dostala co nejdál. Co se týče naší reprezentace, tak to chce ještě nějaký čas, než se zase dostaví nějaké úspěchy.

Máte nějaký fotbalový vzor? Kdo je nejlepší fotbalista světa?
Můj fotbalový vzor jsou Karim Benzema a Milan Škoda. Pro mě jsou nejlepší fotbalisté světa dva. A to Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Oba umí fotbal, proto je mám rád oba.