Jindřich Rajchl by moc rád šel v podobných stopách jako muž, který ho do vrcholového fotbalu přivedl. Mladého funkcionáře si k sobě do Blšan v roce 2002 přivedl bývalý předseda svazu František Chvalovský.

Zatím ale bojuje neúspěšně, volba šéfa fotbalové asociace skončila ještě dříve, než se odevzdávaly lístky.

Rajchl působil v Blšanech ve funkci výkonného ředitele v letech 2002 až 2005. Mezi Chmelaři poprvé nakoukl do velkého fotbalu, do tajů funkcionářské prá­ce.

Na valné hromadě asociace, která měla v pátek 16. září zvolit nástupce Ivana Haška, dalšího známého Rajchla, se postavil v boji o nejvyšší post českého fotbalu vlivnému Miroslavu Peltovi. Nakonec není ale předsedou ani jeden z nich, kvůli neshodám české a moravské komory se volba odložila. Předpokládá se, že Rajchl se přihlásí znovu i do dalšího kola volby.

Kdo je Jindřich Rajchl?

Narodil se 27. září 1976 v Hradci Králové, vystudoval právnickou fakultu. Jako aktivní fotbalista kopal krajský přebor, má rád basketbal. Od roku 2001 byl obhájcem Františka Chvalovského, který ho také přivedl do fotbalových Blšan, kde v letech 2002 až 2005 působil jako výkonný ředitel klubu.

V současné době se angažuje v Dukle Praha a je místopředsedou Fotbalové asociace České republiky. Je považován za dobrého známého Ivana Haška, vede mimo jiné internetové zastoupení sázkové kanceláře Bwin a nedávno byl zvolen do nového představenstva Saz­ky.