Slavoji doma pršelo štěstí

Žatec - Třetí divizní výhru zařídil dvěma góly střelec Pikl, zklamaný byl trenér Brozan Jiří Němec.

19.9.2011 3

Fotbalové utkání Žatce (v zeleném) proti BrozanůmFoto: Deník/Hynek Dlouhý

Vytrvalý déšť odradil některé diváky, kteří tradičně na stadion u Ohře dorážejí v hojném počtu, od sledování fotbalu. Raději zůstali doma, po třetí výhře Žatce v divizi ale mohou litovat. Fotbalisté Slavoje přehráli Brozany jednoznačně 3:0.

Brozany přivedl na trávník Jiří Němec, bývalý kapitán české reprezentace, a hned od začátku se snažil dokázat, že v trenérské funkci se k němu přezdívka Němej už hodit nebude. Nabádal důrazně své hráče, aby se zbytečně nezatahovali, ti ho ale příliš neposlouchali, a proto se už v 18. minutě mohl radovat žatecký Pikl a jeho spoluhráči.

Exligový Aleš Pikl, který se v posledních zápasech nebývale rozstřílel, si šikovně naběhl na centr z levé strany a golman hostů Havránek neměl šanci.

I po první brance měli častěji míč na kopačkách domácí fotbalisté, hosté se k ohrožení Švarce dostávali jen sporadicky.

Kombinaci ztěžovala voda, která se v průběhu zápasu začala hromadit na hřišti, jedna z louží byla i za šancí Lesniaka, když hostující brankař špatně rozehrál, žatecký forvard ale mířil mimo.

Do černého se znovu trefil až ve 44. minutě kdo jiný než Pikl. Žatec rozehrával standardní situaci a zkušený hráč byl na správném místě – 2:0.

Ve druhé půli o sobě nejprve dali vědět hosté, v 60. minutě ale ještě zůstal stav nezměněný. V 62. měl první šanci druhé půle také Žatec. Jakubov fauloval Diveckého, bývalého vynikajícího hráče například Teplic, rozhodčí jeho přestupek neviděl, Janáček ale nabídnutou šanci „gentlemansky“ zahodil.

V 63. minutě se skore měnilo naposledy, žatecký Klasna zakroutil z rohu balon přímo na hlavu Vávry, který mohl začít slavit už potřetí.

Po jedné z mála šancí Brozan pak už měl jen obrovskou šanci na završení tří branek Pikl, ale svou možnost zahodil. Jakubov vybojoval dobře balon na levé straně, nahrál zcela volnému Piklovi, ten si ale ještě chtěl vychutnat hostujícího golmana, Havránek ale jeho kličku vystihl, a tak Pikl odešel „jen“ se dvěma zásahy.

Žatec – Brozany 3:0 (2:0)

Branky: 18. a 44. Pikl, 62. Vávra

Rozhodčí Průcha, ŽK 2:3

Sestava Žatce: Švarc – Krejčík (46. Fiřt), Heinc, Bešík, Vávra – Klasna, Macháček, Svoboda (46. Janáček), Lesniak – Jakubov (80. Baierl), Pikl; Trenér Koutenský