Fotbalisté Českého Dubu nepotvrdili výhru nad týmem Blšan z minulého kola, druhý celek z okresu Louny byl tentokrát nad jejich síly. Žatec si pohodlně zajistil tři body.

Fotbalistům Slavoje pomohl ke druhé výhře v divizi výborný začátek. Hotovo bylo vlastně již po dvaceti třech minutách hry.

Už ve čtvrté minutě totiž Jakubov prodloužil hlavou centr, balon doputoval až k Vávrovi, který zakončoval, také hlavou, přesně. Domácí diváci tedy ještě skoro ani neseděli a Žatec už vedl 1:0.

Druhý úspěšně zakončený pokus přišel v 11. minutě. Janáček zakroutil míč přímo k Piklovi a bývalý ligový fotbalista tak mohl opět ukázat, že v útoku se mu líbí.

Rychlý úvod

Jinak hlavně obránce, jen čas od času záložník, se v roli hrotového útočníka představil už doma proti Jirnům a před týdnem se trefil hned dvakrát. V Českém Dubu tedy ve své malé útočné sérii pokračoval.

I nadále pokračoval Slavoj, který do Českého Dubu vyjel bez útočníka Josefa Baierla, jenž se rozhodl vstoupit do svazku manželského, v aktivní hře. Další ovoce to přineslo ve 23. minutě, kdy se poprvé v duelu trefil Alexander Jakubov. Po návratu po zranění se ukazoval celý zápas v dobré formě. Do poločasu pak vážněji domácí zahrozili jen jednou, s šancí si ale výborně poradil hostující Švarc v bráně.

Druhá výhra

Druhý poločas načal únikem Lesniak, v 63. minutě zmařil šanci Janáčka na brankové čáře domácí obránce. Skore se měnilo ale „až“ v 64. minutě, když se podruhé v duelu trefil Jakubov. Velkou šanci pak měli ještě znovu Jakubov se střídajícím Paulem, ale tak dlouho si dávali přednost, až z šance nic nebylo. Také Švarc se vytáhl několika úspěšnými zákroky.

Č. Dub – Žatec 0:4 (0:3)


Branky: Jakubov 2, Pikl, Vávra

Sestava Žatce: Švarc – Vávra (74. Fiřt), Heinc, Bešík, Krejčík – Macháček, Janáček, Klasna (84. Fedoriško), Lesniak – Pikl (72. Paul), Jakubov