Do X. ročníku Apollo Cup na umělé trávě Baníku Souš vstoupili v sobotu 10. ledna fotbalisté Středohoru Dobroměřice dost nešťastně a prohráli se Spořicemi 3:5.

Už při rozcvičování se totiž zranila brankářská jednička Sedláček, a tak od začátku chytal O. Liehm, který ho měl střídat do II. poločasu.

Když ve 23. útok soupeře zastavila až nastřelená ruka ležícího Halíře, nařízený PK hosté proměnili – 0:1. Ale za tři minuty se Kroupa hezky uvolnil a střelou metr za vápnem přesně k tyči překonal Kropáče na 1:1.

Ve 33. brankář Liehm při Halířově malé domů tak dlouho otálel s odkopem, až nastřelil dobíhajícího útočníka a hosté znovu vedli. Opět za tři minuty dlouhý pas hostů před vápno hlavičkoval Antropius brankáři, ten byl u míče později než dobíhající hráč, a pohodlně zvýšil na 1:3.

Ve 38. Plachý prohrál míč nedůrazným soubojem ve středu hřiště, hosté zaútočili a volný střelec prostřelil dobroměřického golmana počtvrté.

Minutu před poločasem šel Kroupa důrazně do vápna, kde byl faulován a penaltu proměnil kapitán Plachý – 2:4.

Po změně stran Krupkovu přihrávku do strany odcentroval Daniš, Kroupa hlavičkoval do obránce a odražený míč vrátil pod břevno ze 12m Pavel Verner na 3 : 4. Domácí Středohor sahal na bod, do konce zápasu ale nevyužil tři šance (P. Verner šel sám na branku – střílel těsně vedle). O výsledku tak rozhodla akce Spořic ze 78. minuty. „Bylo plno šancí na obou stranách, ale byla na nás vidět delší pauza bez fotbalulu. S první přípravou jsme jinak spokojeni,“ řekl manažer Pavel Verner.

FK Dobroměřice - 1.FC Spořice 3 : 5 (2 : 4)

Branky domácích: 26. Kroupa, 44. Plachý z PK, 55. P.Verner. Rozhodčí Janeček Pavel, ŽK 3:1.

Sestava: O.Liehm – Halíř – Antropius (48.P.Verner), Havelka, Daniš – Csonka, Plachý, Šidlof, A. Rus – Krupka, Kroupa (81.V.Verner)

(pv)