Kryry musí vyhrát a jejich soupeř v boji o celkové prvenství zaváhat. Když se tak stane, ovládnou fotbalový Apollo cup týmy z okresu Louny.

Pokud Kryry v Apollo cupu o víkendu budou slavit osmé vítězství a zaváhá AFK LoKo Chomutov B, dočkají se fandové z okresu Louny dvojnásobného prvenství na největším fotbalovém zimním turnaji v Ústeckém kraji. Žatec totiž už výhrou v předposledním kole v přímém souboji o vítěze pohár získal.

Kryry hrají svůj zápas o prvenství ve skupině Premium v neděli 7. března od 16.30 hodin proti Obrnicím. Ty jsou v tabulce zatím čtvrté, na svém kontě mají tři výhry, tři remízy a dvě prohry. V minulém, osmém, kole ale Obrnice jen remizovaly 1:1 s předposlední rezervou Horního Jiřetína.

Oba soupeři prohráli jen jednou

Naopak Kryry porazily Siad Souš B 4:3, i když ještě v poločase prohrávaly 1:2. Kryry mají před posledním kolem jedenadvacet bodů za sedm výher a jedinou porážku. Jejich soupeř v boji o prvenství, AFK LoKo Chomutov B, má stejný počet bodů i stejnou bilanci. V posledním duelu porazil Žatec B 5:2, o víkendu nastoupí proti pátému Meziboří v neděli už od 12.30.

Pokud oba týmy i po posledním kole budou mít stejnou bilanci, tedy oba prohrají nebo i Kryry i Chomutov vyhrají, bude o vítězi skupiny Premium rozhodovat vzájemný zápas. Ten se odehrál už ve čtvrtém kole a 4:2 zvítězil celek AFK LoKo Chomutov B a v tomto případě by se tedy stal vítězem.

Ve stejné skupině hraje také Slavoj Žatec B. Ten je zatím sedmý, získal jen sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. V posledním duelu čeká na žatecké fotbalisty Horní Jiřetín B v neděli od 14.30 hodin.

Slavoj Žatec A hraje s posledním

To skupina Elite už má jasného vítěze. Už po předposledním kole bylo jasné, že oslavovat může Žatec A, který až dosud prošel turnajem zcela suverénně a v osmi zápasech neztratil ani bod.

I když Žatec poslední střetnutí prohraje a bodově se na něj dotáhne Souš, díky vzájemnému zápasu, ve kterém se minulý týden radovali žatečtí fotbalisté z výhry 5:1, získá pohár Slavoj.

Žatec A uzavře své působení na turnaji soubojem s Ervěnicemi už v sobotu od 16.30 hodin. Ervěnice, v tabulce poslední, v minulém kole podlehly jen těsně Tatranu Kadaň 5:6. V dresu Slavoje by se konečně snad měli ukázat Zdeněk Svoboda s Michalem Horňákem.