Dva hodně rozdílné poločasy sehráli žatečtí fotbalisté proti Litvínovu na Apollo cupu v Souši. Po první půli bezpečně vedli, ale ve druhé části málem náskok prohospodařili.

Proti Litvínovu Žatec od začátku spoléhal na rychlé protiútoky, už v desáté minutě se trefil Mamik ze Srbska, který je ve Slavoji na zkoušku. Že by mohl být pro tým přínosem dokazoval srbský mladík i v dalších minutách, kdy se aktivně podílel na vytváření mnoha šancí Slavoje.

V patnácté minutě žatečtí fotbalisté zvyšovali na 2:0, trefil se Štefko. Další šanci nedal Lesniak, i on ale nakonec byl golově úspěšný. Do přestávky se ještě jednou prosadil Mamik a Slavoj tak do šaten odcházel za stavu 4:0.

Slavoj si vedení pohlídal

Už na 5:0 zvyšoval v 50. minutě „žatecký" Šlaga. Pak ale žatečtí fotbalisté přestali hrát, soupeř z Litvínova se postaral o zdramatizování utkání. Za pět minut, mezi 65. a 70. minutou totiž žatecký brankář inkasoval hned třikrát. Trefil se dvakrát Egrt a jednou Batelka.

V dalších minutách byl sice Litvínov lepším týmem, Žatec si už ale dvoubrankové vedení pohlídal a přidal do tabulky další tři body. Žatec tak má v tabulce Apollo cupu dvě výhry a jednu remízu, dva zápasy odložil. Slavoj zvítězil v duelech s Litvínovem a Horním Jiřetínem, v minulém kole remizoval s Bílinou.

Prozatím se Žatec prezentuje v hodně kombinované sestavě, která se jen vzdáleně podobá kádru, který nastupoval na podzim. Čeká se, koho uvolní spolupracující Most, zkouší se noví hráči, šanci dostávají dorostenci.

Žatec - Litvínov 5:3 (4:0)

Branky: Mamik 2, Štefko, Lesniak, Šlaga Egrt 2, Batelka

Sestava Žatce: Švarc (Aschenbrenner) - Vávra, Henc, Krejčík, Bešík, Zápotocký, Lesniak, Šlaga, Štefko, Mamik, Vobst
Střídali Pelikán, Harun, Nový a Fiřt