V Souši byl v sobotu 12. ledna zahájen tradiční fotbalový zimní turnaj na umělé trávě Apollo cup. Ve skupině elite hraje také divizní Slavoj Žatec. Ten svůj úvodní zápas proti Hornímu Jiřetínu vyhrál, když se o všechny tři branky ve druhé půli postaral Michal Lesniak.

„V utkání se objevili někteří hráči dorostenecké kategorie z mostecké farmy Baníku. Na zkušené je v Žatci nyní Zápotocký, který na podzim hrál v Toužimi. Zápas s Horním Jiřetínem se nesl ve znamení řady nepřesností. Po prvním neurovnaném poločase se po změně stran rozstřílel Lesniak, který dal všechny tři branky," sdělil Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec .

Horní Jiřetín - Žatec 0:3 (0:0)

Slavoj Žatec: Aschenbrener - Vávra, Bešík, Hynek A., Fiřt, Klasna, Zápotocký, Hynek L., Vodička, Exner, Lesniak
hokejové střídání: Krejčík, Hassman, Hodina

„Letos absolvuje „áčko" Slavoje poněkud jiný model zimní přípravy, než tomu bylo v předešlých třech letech. Fotbalisté již mají za sebou pár úvodních hodin zimní přípravy jak v hale tak v terénu. V začátku přípravy dostanou především možnost se prosadit domácí hráči včetně dorostenců. Vyloučené nejsou postupné změny při doplňování kádru dalšími případnými novici. V plánu jsou některá další utkání, a tak do 10. března, kdy hrajeme první mistrovské utkání na našem stadionu, budeme s netrpělivostí sledovat, jaká sestava se nakonec objeví v boji o první body," sdělil P. Maňák s tím, že se jedná o tom, že by se A tým Slavoje zúčastnil také halového turnaje v Německu.