Po úspěšném loňském Vánočním derby fanoušků SK Slavia Praha a AC Sparta Praha i letos dojde pod záštitou FK Postoloprty k podobnému souboji.

Postoloprtští příznivci obou klubů se tak mohou těšit, že 27. prosince ve 13 hodin uvidí v napínavém a prestižním souboji bývalé i některé současné hráče FK Postoloprty.

Výběry mužstev mají na starost trenéři postoloprtského „áčka“ M. Solar (Slavia) a P. Troják (Sparta). Manažerem mužstva Slavie je Marian Homola st. a Spartu povede Karel König st.

Mimo bývalých a současných hráčů se do souboje zapojí na obou stranách i fanoušci „nefotbalisté“. Aby byla zajištěna nestrannost rozhodčích (těm opravdovým ani jeden tábor nevěří), bude utkání řídit stejně jako v loňském roce Č. Novák, který si letos vzal na pomoc Z. Douchu. O jejich nestrannosti nemůže být pochyb. Oba jsou totiž fandy pražských Bohemians 1905.

Oproti loňskému I. derby bude to letošní o něco vylepšené. Před samotným zápasem vystoupí na hrací ploše Postoloprtské mažoretky pod vedením Lenky Kindlové a budou zahrány hymny obou soupeřů, tedy Slavie a Sparty. V průběhu zápasu bude vybíráno od diváků dobrovolné vstupné, ke kterému přidají mezi sebou vybranou částku i samotní aktéři utkání. Peníze, které budou takto vybrány, budou předány ředitelce Domu dětí a mládeže v Postoloprtech paní Haně Valentové pro potřeby dětí, které navštěvují DDM.

Chcete-li se tedy pobavit a pomoci přitom dobré věci, neměli by jste v sobotu 27. 12. ve 13 hodin chybět u víceúčelového hřiště u Domu dětí a mládeže v Postoloprtech, kde se utkání odehraje.

(ms)