Fotbalisté TJ Blatno se stali vítězem letošního ročníku zimního fotbalového turnaje o Pohár starosty Krásného Dvora ze šesti účastníků bez jediné porážky.

V závěrečném kole se o definitivním držiteli poháru prakticky rozhodlo již v sobotním utkání 8. března, v němž Sparta Radonice prohrála s Vroutkem a zůstala na osmi bodech, zatímco Blatno mělo 10 před svým nedělním utkáním. Prvenství potvrdilo výhrou nad dorostem LoKo Chomutov.

V závěrečném nedělním utkání pak v domácím derby místní dorost vyhrál nad muži Krásného Dvora a dostal se v tabulce před ně na 4. místo Poslední kolo se hrálo s týdenním odkladem, neboť v minulém víkendu vyhnala fotbalisty vichřice Emma. „To byla jediná komplikace, jinak jsme odehráli všechna utkání na regulérním hlavním hřišti,“ řekl ředitel Jindřich Zedník.

Sparta Radonice – FK Vroutek 1:2 (1:1)

Poslední šanci Sparty Radonice k uchování naděje na prvenství potvrdil už v 15. minutě svým gólem její Ganay. Přestože si udržovala mírnou převahu, brankáře Salače už nikdo nepřekonal. Naopak ještě do přestávky vyrovnal Hess. Ten také rozhodl o výsledku, když osm minut před koncem utekl obráncům a vstřelil vítězný gól.

Branky: 15. Ganay – 40. a 82. Hess. Rozhodčí Filipovský, bez karet, 20 diváků.

L. Chomutov dor. – TJ Blatno 2:3 (0:2)

Jeden z nejlepších zápasů turnaje začal lépe lídr okrensího přeboru a už do poločasu se ujal dvoubrankového vedení. Dobře kombinačně hrající dorostenci dvakrát stáhli náskok soupeře, ale k vyrovnání se nedostali. Blatenský Josef Kohout svým osmým gólem v turnaji potvrdil titul krále střelců.

Branky: 70. Šebek, 80. Weber – 27. Machyna, 38. Kohout, 72. Žebrakovský. Rozhodčí Fraško, bez karet, 30 diváků.

Kr. Dvůr dor. – Kr. Dvůr 2:1 (1:0)

Zdravě nabuzení dorostenci pod vedením trenéra Zaržického hráli obětavě a ujali se vedení. Zaržického juniora v brance nedokázali muži překonat, ani když na něj šli ve dvou. Když se to povedlo Populemu, míč zastavila tyč. Přesto dali v 70. vyrovnávací gól zásluhou Vacíka aspoň z pokutového kopu, ale v závěru rozhodl svým druhým gólem v utkání Štítkovec.

Branky: 25. a 82. Štítkovec – 70. (pok. kop) Vacík. Rozhodčí Suchánek, ŽK 1:2, 40 diváků.

Konečné pořadí turnaje v Krásném Dvoře
1. TJ Blatno 21:8  13
2. Sp. Radonice 11:6   8
3. FK Vroutek 7:7   7
4. Kr. Dvůr dorost 7:18  6
5. TJ Krásný Dvůr 7:11  4
6. L. Chomutov dor. 7:10  4

O pořadí na posledních dvou místech podle propozic rozhodlo vzájemné utkání. Králem střelců se stal Josef Kohout z Blatna s 8 brankami. Slavnostní vyhodnocení se uskuteční v pondělí 17. března v klubovně na hřišti KD.