Beznadějně poslední mužstvo ČFL, Chmel Blšany, prohrálo v nedělním utkání (4. května) doma s FK Jablonec B 3:4.

Hosté využili výborný nástup k dvou brankovému vedení, když využili hrubek v domácí obraně.

Již ve 3. minutě si naběhl za pomalu reagující obránce Nulíček a prostřelil bezmocného Zachardu. Podobně si vedl ve 33. po úniku a přihrávce Mešanovice. Tento gól následoval z přímého protiútoku po akci, kdy domácí Bereš trestuhodně spálil šanci, kdy šel společně s Tesaříkem na osamoceného obránce a chtěl sám sobecky zakončit.

Tesařík si to vynahradil ve 36. vydařenou střelou na 1:2 z přímého kopu, nařízeného za faul na Velebu. Blšanská obrana se ale do přestávky podepsala na třetí brance ve své síti po rohovém kopu Adama, který zakončil hlavou nepokrytý Mešanovic . Jestliže v prvním poločase domácí herně propadali, ve druhém si vše vynahradili zvýšeným nasazením a dlouho i zodpovědností.

Svůj nástup korunovali během čtvrthodinky nejen dvěma góly na 3:3, ale za tohoto stavu měli 59. i výhodu pokutového kopu (po faulu na Veverku), který ale Velebovi chytil Bočok. Kontaktní gól vstřelil právě v 53. pozdější neúspěšný exekutor penalty Veleba a v 55. vyrovnal kapitán Tesařík, který vyhrál souboj s obráncem a dokázal zakončit.

Promarněná šance Blšan dostat se do vedení částečně otupila nasazení domácích. Jablonečtí zvýšili důraz a dostali se také do šancí. V 76. zachránil Zacharda gólu za cenu rohu při tečované střele Šislera a v 78. netrefil branku hlavou z bezprostřední blízkosti střídající Kulhánek. Hosté si vítězný gól vydřeli devět minut před koncem, kdy netradičně v obraně hrající Klasna podcenil rychlost dvou hráčů soupeře. U rohového praporku přišel o míč a tuto chybu potrestal přízemní střelou z vápna hostující Procházka.

Blšany – Jablonec B 3:4 (1:3)

Branky: 36. a 55. Tesařík 53. Veleba – 3. a 33. Nulíček, 42. Mešanovic, 81. Procházka. Rozhodčí Košan – Kubec, Grimm, ŽK 1:1 (Bereš – Adam), 150 diváků.

Blšany: Zacharda – Jendruščák, Sigmund, Thomas Japan, Klasna (80. Kyncl)– Bereš, Veverka, Rosendo, Tesařík – Mašek (85. Poborský), Veleba

Jablonec B: Bočok – Kuželka (62. Novotný), Hrotek, Radhouz, Adam – Lacina, Šisler, Procházka, Haurdič (55.Kulhánek) – Mešanovic (90.Norek), Nulíček.