Beznadějí a rezignací zavání nedělní (11. května) výsledek z utkání ČFL, v němž jistý sestupující Chmel Blšany odjel z Vyšehradu s půltuctem branek ve své síti.

„Přitom hra v prvním poločase byla ještě zcela vyrovnaná. Měli jsme i gólovky, ale neproměnil je ani zkušený Veleba. Na druhou stranu jsme dostali tři branky po velkých chybách naší obrany,“ zlobil se blšanský sportovní ředitel Zdeněk Kovář.

Obrana hostů, hrající snad každé utkání v jiném složení, byla opět děravá jak holandská kulinářská specialita. Hráči nechávají soupeři prostor, protože pozdě přistupují k obsazení. Typické to je poslední dobou u Brazilce Thomase „Japana“, kterého trenér Zákostelský raději vystřídal, neboť dva úspěchy domácího Zajace padají na jeho vrub.

Přístup profesionální není

Podobně si ale vedli i ostatní spoluhráči. Chmelařům stále chybí Škultéty, zraněný stoper Suchý, pro žluté karty nehrál ani Řehák a ráno se omluvil i Veverka. „To nás neomlouvá, ono je vlastně stejně jedno, kdo nastoupí. Nechápu takovýto přístup od profesinálů,“ kritizoval ředitel Kovář laxní přístup hráčů hostujících z ligových klubů. „Hrají jako němí, vždyť se nedokáží ani vyhecovat, natož pohádat! Když už jsme odsouzeni k sestupu, divím se jim, že si už bez obav o výsledek nechtějí aspoň zahrát fotbal.“

Výjimkou byl střídající Klasna, jehož důraz během 35 minut ve druhém poločase ocenil rozhodčí dvěma žlutými varováními, což znamenalo v 80. minutě červenou kartu. V oslabení dostali hosté šestý gól, když z předchozích pěti byl čtyřikrát střelcem Patrik Zajac. Při jeho odchodu z trávníku v 70. minutě ho vyprovázel potlesk více než pěti stovek diváků.

Blšany si zahrají nyní dvakrát doma, v neděli 18. května s Kolínem a ve středu s Vlašimí.

Vyšehrad – Blšany 6:0 (3:0)

Branky: 17., 19. 47. a 60. (pen.) Zajac, 44. Frohna, 89. Dalekorej. Rozhodčí Kovařík, ŽK 2:3, ČK 0:1 (80. Klasna), 527 diváků.

Blšany: Zacharda – Jendruščák, Sigmund, Poláček, Thomas (46. Klasna) – Bereš, Rosendo (78. Kyncl), Trup, Tesařík – Veleba, Mašek (90. Břečka). Trenér Luboš Zákostelský