Ze dvou neúspěšných týmů ČFL poslední doby dopadly v neděli 18. května podstatně hůře fotbalisté Chmel Blšany, kteří doma opět prohráli, zatímco tým FK Kolín po pěti porážkách konečně vyhrál.

Blšanští navíc přišli o tři zraněné hráče během úvodních 21 minut! Už ve 13. odstoupil nedoléčený Suchý a ve 21. Veleba, oba pro svalové potíže. Střídající mladý Mašek byl na trávníku pouhé tři minuty, kdy po srážce ve výskoku s brankářem hostí Duchečkem skončil v žatecké nemocnici (břišní krajina).

Utkání začalo pro Chmelaře výborně. Vedli od 9. minuty z pokutového kopu Tesaříka, nařízeného za jeho sražení Tuchořem. Ve 13. mohli zvýšit náskok po ideální přihrávce Veverky, ale Bereš zakončoval nepochopitelně před prázdnou brankou vnějším nártem mimo.

Kolínští zahozenou šanci Blšan vzápětí potrestali protiútokem, kdy tři domácí obránci se zájmem sledovali, jak si poradí brankář Ivanka se zakončením Majera. I když střelu vyrazil, nechali Majera odehrát na Štočka a bylo vyrovnáno. Po delší době chytající Ivanka pak zlikvidoval sóla Fikejze a Javorka. Stejně zasáhl ve 44. i Ducheček proti tvrdé střele, vyslané Řehákem po pěkném slalomu.

Blšany šly zase do vedení ve 47. po akci Tesařík – Trup – Sigmund. V 57. zabranil vyrovnání na čáře Poláček, ale chybu Trupa v 75. potrestali hosté na 2:2. Když už se zdálo, že oba berou bod, Doseděl vtipně uvolnil Javorka a hosté se radovali z vítězství. Mostecký trenér Žák a ředitel Salač na tribuně už jistě věděli, kdo z jejich tady hostujících hráčů se rozhodně do kádru Mostu nevrátí…

Blšany – Kolín 2:3 (1:1)

Branky: 9. (pen.) Tesařík, 47. Sigmund – 14. a 76. Štoček, 85. Javorek. Rozhodčí Mudra, ŽK 3:2, 55 diváků.

Blšany: Ivanka – Jendruščák, Poláček, Suchý (13. Japan), Řehák – Bereš, Sigmund, Trup, Tesařík – Veleba (21. Mašek, 28. Vávra), Veverka. Trenér L. Zákostelský