Zbaveni už i teoretické naděje na záchranu v České fotbalové lize nastupovali v neděli 25. května fotbalisté Chmel Blšany k utkání 30. kola ve Varnsdorfu.

Také tento zápas potvrdil, že mohou hrát s téměř každým vyrovnanou partii. O výsledku pak ale rozhodují maličkosti.

Současný čtvrtý celek tabulky se doma ujal vedení již v 8. minutě po situaci, kdy se nechal od míče odstavit zkušený obránce Poláček. Následovala akce zakončená gólem Broschniského, který před časem v Blšanech hostoval. Také druhá branka padla o 24 minut později po zaváhání obránce, tentokrát se nechal odstrčit Řehák a z následné přihrávky střílel Vrabec.

„Je to stále dokola každý zápas, kdy o našich prohrách rozhoduje větší důraz soupeřových hráčů v osobních soubojích i celkovém nasazení,“ konstatuje vedoucí mužstva Arnošt Zerner. „Přitom na druhé straně malý důraz našich zakončujících hráčů znamená, že je obránci snadno odzbrojí a připraví o šanci. Naši útočníci Veverka a Mašek bez patřičné agresivity proto domácí obranu vůbec nepozlobili.“

Zaváhání řeší faulem

Nadměrný důraz naopak použil blšanský obránce Thomas, zvaný Japan. Jak je u něj obvyklé, tento Brazilec pozdě přistupuje k protihráči, pak zaváhání řeší faulem. V 60. minutě si unikajícího soupeře přidržel rukou a v samotném závěru utkání dalšího hráče doslova skolil držením kolem krku.

„Byl to úplně nesmyslný zákrok pár minut před koncem utkání pomalu u rohového praporku,“ zlobí se Arnošt Zerner. „Vždyť je už potřetí na jaře vyloučen, přitom to není raubíř, který by útočníky sestřeloval na požádání.“

Už beznadějně poslední Blšany jedou v dalším kole opět ven, čekají je Buldoci Karlovy Vary. Snad budou mít hosté alespoň 11 hráčů, vždyť na lavičce už byli připraveni jen dorostenci.

Varnsdorf – Blšany 2:0 (2:0)

Branky: 8. Broschinský, 32. Vrabec. Rozhodčí Martínek, ŽK 1:3 (Sigmund, Thomas, Poláček), ČK 0:1 (89. Thomas), 300 diváků.

Blšany: Ivanka – Jendruščák, Poláček (60. Kyncl), Thomas, Řehák – Bereš, Sigmund, Trup, Klasna – Veverka, Mašek. Trenér Luboš Zákostelský.