Šest kol, to je devět hodin hry, čekali do neděle 14. září fotbalisté Chmel Blšany na první divizní vítězství nad Sokolem Brozany 2:1.

Blšanští po odblokování přestupů nastoupili s pěti novými hráči včetně brankáře (Machynek, Němec, Mykola, P. Kroupa a Budač) a podali velmi bojovný výkon.

Už úvodní dvacetiminutovka naznačila, že po pěti porážkách neprodají kůži lacino. Po jednom z jejich útočných pokusů narazil kapitán Vlk hlavou míč zpět nabíhajícímu Podroužkovi, jehož nevídaná střela napříč celým vápnem do zadní šibenice na 1:0 stála za vidění.

Jenže Daniel se další čtyři minuty tak obdivoval svým kopačkám, že zapomněl na defenzivní povinnosti při rohovém kopu hostů, a u zadní tyče nekrytý Umar Ahmed zblízka vyrovnal. Ještě ve 41. měli Brozanští vyloženou šanci, ale Šimáček z jasné pozice přestřelil.

V uspěchaném druhém poločase plném nepřesností v útočných fázích, měli hosté blízko k vedení. Po skvělé akci v 75. kapitána T. Hory však Ahmed ležérně zahodil vyloženou šanci. Těsně před ní se nevhodným vyběhnutím dopustil brankář Machynek své jediné chyby v zápase, naštěstí pro Chmel bez potrestání.

Ve snaze obou týmů rozhodnout vzal na sebe zodpovědnost nejzkušenější z domácích Jindřich Bureš. Vyvezl míč a založil akci, na jejímž konci vše korunoval Michal Lesniak technicky lobem přes vybíhajícího Vágnera.

Hosté mohli vyrovnat v 85. po akci Kučery s Ahmedem, ale brankářem sražený míč dostihl před brankou Vlk a zažehnal nebezpečí. Poslední pokus Kučery v 90. minutě skončil plesknutím míče shora na domácí břevno.

Chmel Blšany – S. Brozany 2:1 (1:1)

Branky: 14. Podroužek, 79. Lesniak – 18. Ahmed. Rozhodčí Aubrecht, ŽK 0:3, 100 diváků.

Blšany: Machynek – Jan Němec, Vlk, Bureš, Vávra – Kyncl, Mykola Zuyev (83. Tománek), Budač, P. Kroupa – Lesniak, Podroužek (65. Baloun). Trenér Oleg Kolman