Pouhé tři dny před zahájením odvetné části fotbalové divize se vedení FK Chmel Blšany stále ještě nevyjádřilo k nejbližší budoucnosti svého mužstva.

„Jisté je že v sobotu (14. března) v Chomutově nastoupíme,“ je přesvědčen předseda představenstva Robert Janek. Zatímco kdejaká vesnice, začínající soutěže o několik týdnů později, už hraje přípravná utkání, muži Blšan nesehráli během zimy ani jediné! V klubu už nepůsobí ani trenér Oleg Kolman, který dovedl tým na předposlední místo divizní tabulky.

Současní hráči FK Chmel se připravují se souhlasem svého klubu v jiných mužstvech, kam by většinou také chtěli přestoupit. Podobně to bylo i před rokem, někteří se pak vrátili těsně před zahájením soutěže.

Tentokrát je situace odlišná. Očekává se, že nové mužstvo Blšan povede nový trenér. Na veřejnost proskočily „zaručené“ zprávy, že to bude ze Sparty na Vánoce propuštěný Horst Siegl a přivede si s sebou známé exligové fotbalisty. Tuto informaci však vedení FK zatím nepotvrdilo. „Nezlobte se, ale pokud nebude ukončeno jednání s naším strategickým partnerem, nemůžeme se k tomu vyjádřit,“ odpovídá Jaroslav Janoušek, který by měl být novým sportovní ředitelem Blšan. „Vše podstatné by se mělo uzavřít během středy. Ve čtvrtek už bychom měli mít i potřebné registrace. Pak budeme konkrétnější.“

Pokud vše dopadne, jak se vedení snaží, nastoupí Blšany v sobotu k prvnímu diviznímu utkání jara dopoledne v Chomutově na půdě druhého celku tabulky. Pak pojedou do Braňan k utkání s Mostem B a doma by nastoupily poprvé 29. března dopoledne proti Toužimi. Je pravděpodobné, že mezitím by Blšany sehrály nějaké přípravné utkání.

Na stadion v areálu, kde se osm let hrála nejvyšší republiková soutěž, a kde je osm travnatých ploch, se má na jaře hrát čtvrtá nejvyšší soutěž ČR.

„Vracíme se tak do éry, kdy jsme postupovali z kraje a hráli u nás takoví fotbalisté, jako byli Melichar, Kubata, Rosa a další. Přinášeli lidem radost a nebylo divu, že sem chodilo osm set diváků,“ říká Robert Janek, který si tady prošel z pozice hráče přes správce až na fukci předsedy představenstva. „Je tu smutno bez fotbalu. Věřím, že to vyjde, aby ta jiskřička naděje vzplála a jako dřív se opět chodilo na Blšany.“