Chyběl v rozhodujícím utkání proti Chodovu, kde se bojovalo o udržení, nepomůže ani v derniéře v divizi proti Novému Boru. Pokračování působení v Blšanech exreprezentant Michal Horňák nevylučuje, jednat se teprve ale bude.

Další sezona a další sestup. Blšany opět padají o soutěž níž, příští sezonu je budeme vídat v krajském přeboru.

Rozloučení s divizí se koná dnes, v pátek 19. června od 19 hodin s Novým Borem.

Domácí budou chtít republikové soutěži zamávat důstojně. Zápas ale vůbec nebude lehký. Nový Bor je sice na patnáctém místě tabulky a má o polovinu méně bodů než Blšany, v posledním střetnutí ale dokázal překonat třetí Chomutov. Chybět bude určitě Michal Horňák. „Bohužel, jsem v zahraničí,“ prozradil Deníku.

Horňák přitom nehrál ani v rozhodujícím utkání v Chodově. Tam Chmelaři vedli už o dvě branky a zdálo se, že o záchranu budou bojovat do posledního kola. Pak ale Chodov vyrovnal šest minut před koncem duelu a bylo rozhodnuto. „Je to jen náhoda, že chybím ve dvou zápasech za sebou. Byl jsem zraněný, měl jsem natržený úpon na noze,“ lituje neúčasti Horňák.

V Chodově se z tria největších hvězd Blšan představil jen Zdeněk Svoboda. Ani jeho gól ale nepomohl k záchraně. Horst Siegl musel odcestovat na exhibiční zápas, ke kterému se zavázal dlouho předtím, než začal kopat v Blšanech a který nešlo přeložit.

Kvalitní fotbal zůstane

Blšany se sice loučí s divizí, ale určitě ne s kvalitním fotbalem. Nové vedení klubu deklaruje, že chce v dříve prvoligové vísce udržet kvalitní fotbalisty, na které budou chodit diváci, pokusí se prý o návrat do divize a chce znovu rozjet tréninkové centrum. Zda u toho budou i hráči, kteří se po bídném loňském podzimu pokoušeli divizi zachránit je otázkou. Klub je určitě osloví, čas bude ale až po odehrání posledního utkání.

„Zatím nevím, jestli v Blšanech budu pokračovat. Dosud jsme o tom nejednali. Ten půlrok, který jsem zatím v Blšanech odkopal, ve mě ale zanechal moc krásný dojem. Dobrá atmosféra, výborní diváci a hlavně kluci, s kterými jsem do Blšan přišel, zahráli jsme si pěkný fotbal. Takže uvidíme, ale konečné rozhodnutí zatím nevím ani já sám,“ dodal v současnosti asistent ve sparťanské rezervě.