Fanoušku přijď na fotbal, na jaká jména, to pár dní před zahájením soutěže ještě nevíme, ale nebudeš litovat. Takové plakáty by před sobotním startem krajského přeboru mohli vyrábět funkcionáři Chmelu Blšany, kteří doma, pokud to dovolí počasí, začnou s Horním Jiřetínem.

Siegl, Čížek, Klíma. Tato jména by na soupisce Chmelařů měla být jasná. Nad ostatními se ještě pořád vznáší otazník. „Kádr by měl být podobný jako na podzim. Několik zkušených hráčů, které doplní mladší. Diváci ale uvidí i nové tváře,“ nechce být ve výčtu jmen příliš konkrétní Horst Siegl, duše současného blšanského kádru a spolutvůrce projektu na oživení fotbalu v dříve nejmenší prvoligové vísce.

„Určitě budu já, jednáme o příchodu Radka Krejčíka, měl by nastupovat Radek Čížek,“ poodkryje alespoň trochu karty Siegl.

Proslýchá se, že odešel kanonýr Mráz. „Ještě to není definitivní, jednáme s ním,“ řekl bývalý hráč Sparty Praha, člen Klubu ligových kanonýrů a reprezentant Siegl.

Spekulovalo se také o odchodech Kučery a Galbavého. Oba ale, stejně jako brankář Klíma, nastoupili za Blšany v přípravě, kterou tentokrát tým absolvoval na turnaji v Praze. Jestli ale budou hrát dále za Chmelaře nebo za jiný tým si budeme muset počkat až po prvního jarního hvizdu, který je v Blšanech naplánován už na sobotu 13. března ve 14.30 hodin.

„Chceme i nadále naše zápasy hrát v pátek v podvečer, ale bohužel i ty týmy, které nám to už na podzim slíbily, teď najednou nechtějí. Nerozumím tomu, vždyť i pro ně musí být prestižní hrát pod umělým osvětlením, mají pak o víkendu volno,“ zlobí se Siegl, ale zve všechny příznivce Blšan i na sobotu. „Zase chceme hrát pohledný, útočný fotbal, aby se diváci mohli bavit,“ pokračuje.

Čtvrté Blšany mají po patnácti podzimních zápasech pětadvacet bodů, na první celek už ztrácejí třináct bodů. Na podzim dokázaly osmkrát vyhrát, jednou remizovat a na svém kontě mají i šest porážek. „Škoda zbytečných proher s Roudnicí a Modrou, tam jsme ztratili vyhraných šest bodů. Chceme se ale i na jaře poprat a třeba první celky i trochu potrápit,“ dodal Siegl.