Jasnou výhrou nad Horním Jiřetínem v dohrávce krajského přeboru zase o něco snížily Blšany rozdíl mezi druhým a třetím. Na Neštěmice Chmelaři mocně tlačí.

Jarní účet fotbalových Blšan je parádní. Nejprve výhra nad Štětím 2:1, pak v Modré 4:1, minulý pátek proti Slavoji Žatec před šesti sty diváky 3:0, teď v dohrávce s Horním Jiřetínem dokonce 4:0.

„Daří se nám, hrajeme útočný fotbal, který se divákům líbí a navíc nám to jde i výsledkově,“ je se startem spokojený blšanský funkcionář Luboš Trnka.

V první půli dohrávaného zápasu s Horním Jiřetínem to přitom nevypadalo na další kanonádu Blšan. „Bylo to hodně vyrovnané, hosté dobře bránili a my jsme se nemohli přes jejich obranu dostat,“ viděl první část Trnka.

Po přestávce ale jakoby na trávník v blšanském dresu nastoupilo jiné mužstvo. Nejprve Galbavý po pěkné kombinaci dával na 1:0, pak se trefil i bývalý ligový kanonýr Horst Siegl.

O chvíli později ho hlavou napodobil i jeho syn, také Horst Siegl, mezi chmelnicemi přezdívaný Helmut. „V tu dobu už jsme zápas měli jasně ve svých rukou, na 4:0 ještě po pokutovém kopu, který byl nařízený za faul, upravoval Radek Čížek,“ uzavřel Trnka.

Blšany si výhrou upevnily třetí pozici v krajském přeboru, navíc se ještě hodně přiblížily druhému týmu tabulky. Mají sedmatřicet bodů, jen o bod méně než druhé Neštěmice.

Další zápas hrají Chmelaři o víkendu na půdě poslední Bíliny. Doma se představí Blšany za týden, opět v pátek od 19 hodin. Hostit budou Litoměřice. „Všechny další domácí zápasy budeme už hrát v pátek, vždy od 19 hodin. Naši soupeři nám vyhověli,“ zve diváky Trnka.

Blšany – Horní Jiřetín 4:0 (0:0)

Branky Blšan: Galbavý, Siegl st., Siegl ml., Čížek (pen.)