Už tradičně hrobové ticho bylo v minulých týdnech kolem přípravy fotbalistů Blšan. Prolomeno bylo až nyní, jen několik dní před ostrým startem jara. Chmelaři se týden před začátkem krajského přeboru ukázali v Kozlech.

Tým kolem Horsta Siegla a Josefa Němce, který by na jaře měl na střídavý start nastupovat také právě za Kozly, dorazil na generálku na soutěž a vlastně i jediné plnohodnotné přípravné utkání bez některých opor. Neukázali se například Macek nebo Pilař (oba by dále ale měli za Blšany hrát), přesto Chmelaři vcelku jasně nad lídrem okresního přeboru zvítězili.

Kozly - Blšany 3:6 (1:1)

Skore otevřel ve 14. minutě Sanko, který na podzim hrál v Lounech, teď už v dresu Blšan. Ve 20. bylo srovnáno a domácí rozhodně nepůsobili proti celku z vyšší soutěže zaraženým dojmem, i oni měli několik šancí. Největší blšanskou příležitost zvýšit už v první půli vedení měl nejlepší střelec podzimu Prückner, v 37. minutě nastřelil ale jen tyč.

Zdá se, že Blšany udržely základ podzimního kádru, a tak se jejich fanoušci opět mohou těšit na útočný fotbal. V blšanském dresu zůstali Farář, Siegl mladší, Prückner, Lancz, Nový. Že tomu tak bude, napověděl i druhý poločas přípravy proti Kozlům. Chmelaři zvyšovali na 2:1 v 50. minutě, v 62. se pak radoval Siegl mladší z penalty. Za Kozly snižoval exligista Divecký, v dresu Blšan se ale dvakrát rychle trefil Wiesinger, bývalý hráč Žatce, šestou branku Chmelařů přidal Lancz. Domácí jen v poslední minutě snížili na konečných 3:6.

Příprava v Kozlech hodně napověděla v jakém složení budou Blšany hrát příští týden v jarním startu v sobotu 8. března od 10.30 proti Tatranu Kadaň. Kadaň je v tabulce devátá, Blšany čtvrté a když se podařilo udržet kádr, jsou i favoritem.

Chmelaři ještě chtějí před startem posílit na postu brankáře, zdá se, že podzimní posila Lipš zůstane v Chomutově.

Fotbalová tabulka