Po podzimu byli fotbalisté Blšan v krajském přeboru poslední. Už to neplatí… Zahájili restart, už několikátý…

Chmelaři měli problémy s kádrem, přípravu, jak je už jejich zvykem, také vynechali. Tým pro jaro opět skládali na poslední chvíli. Ale, opět překvapili. Pro jaro poskládali funkcionáři Chmelařů úplně nový tým, včetně hráčů s ligovými zkušenostmi přišli Böhm, Lička, Vidlička, pokračovat bude Prückner. A vyhlásili jasný cíl - záchranu. A za zachováním krajského přeboru také Blšany rázně vykročily, v úvodu jara porazili Modrou. Teď je doma čeká Vilémov.

Po výhře 1:0 v Modré, kterou zajistil svou trefou Jiří Böhm, hráč s ligovými starty za Slavii nebo Žižkov, se Blšany představí na jaře poprvé doma v neděli od 15 hodin. Přivítají šestý celek soutěže, který už posbíral 29 bodů. Naproti tomu Chmelaři zatím jen třináct, z toho ještě tři už na jaře.

Hráči bez angažmá

Ač by se tedy mohlo zdát, že Vilémov bude favoritem, není to pravda. Jarní Blšany totiž nemají s těmi podzimními takřka nic společného. V týmu nezůstal kámen na kameni. Klub sice opět hledal posily až do poslední chvíle, nakonec ale oznámil dlouhodobou spolupráci s hráčkou asociací, sportovním ředitelem klubu se stal Dominik Rodiger, který je jejím manažerem.

Blšany budou nově spoléhat na hráče, kteří nemohou sehnat angažmá, často s ligovými zkušenostmi. Na jarní soupisce se tak kromě Böhma objevují například Vlastimil Vidlička, dříve hráč Teplic, Sparty nebo Jihlavy. Nastoupit může také trenér Josef Němec, kterému bude vypomáhat Marcel Lička, jehož otec, známý kouč Verner, s hráčskou asociací také úzce spolupracuje. „Hráči, kteří jsou bez angažmá, pomůžou nám a my v rámci možností jim. Zápasovým vytížením a kvalitou tréninků, nebude to žádné půlroční strádání," řekl médiím o nové spolupráci s hráči bez smluv Josef Němec. Spolupráce má být dlouhodobá, hráči mají získat v Blšanech zázemí.

Prückner by měl nastoupit po operaci

V brance mají nastupovat Jícha (Jirny) a Natale (Jíloviště). Obranu má kromě Vidličky vyztužit Jelínek (Bohemians 1905), který už za Chmelaře hrával, Míča (Meteor), Houdek a Žampa (Vyšehrad). Do zálohy budou kromě Němce připraveni Pilař, také hráč s ligovými zkušenostmi a loni fotbalista Mostu, Zdichynec ze Slavie, Homola ze Slovácka, Šimon z Meteoru a Matěj Rajnoch. Do útoku se má po operaci kolene vrátit nejlepší střelec krajského přeboru Lukáš Prückner, nastupovat by měl také Michal Zeman, který hrával v Jablonci.

Naopak už v dresu Chmelařů neuvidíme některé známé tváře minulosti. Například Houštecký podepsal v Žatci, za Blšany už nehrají ani Sieglové. Slavný Horst dělá asistenta Jozefu Chovancovi ve Slovanu Bratislava, jeho syn ukončil hostování v klubu.

Blšanský hrající trenér Josef Němec představil před sezonou také další plán, dost odvážný. Postupně by podle svých slov rád vrátil Blšany do divize. Uvidíme…