Se zpožděním začalo páteční fotbalové utkání KP v Blšanech, protože do poslední chvíle dreželi domácí pořadatelé více než černou hodinku kvůli nesvítícím reflektorům i žárovek k osvětlení areálu.

A nakonec jejich fandové litovali, že v zápase začínajícím se zpožděním, se pod reflektory ukázala taková negativa, která vynesla domácím další bodovou ztrátu za prohru 0:2 s LoKo Chomutov.

Chmelaři, kteří nastoupili ještě bez Klímy, jemž právě končil trest, a Grubera, jenž bude pykat ještě tři týdny, postrádali v sestavě dost nepochopitelně potřetí za sebou nejlepšího střelce Mráze. Naopak novou posilou je další exreprezentant Daniel Šmejkal (naposledy hostoval v Jihlavě), který v týdnu přestoupil z Příbrami.

Než se domácí rozkoukali, prošel obranou Haviar, z jehož přihrávky měl gólovku T. Vávra, ale ztroskotal na vybíhajícím brankáři Krabcovi. Ten se blýskl i ve 25., kdy ho nepřekonal Haviar.

První dvě šance Blšan měl Luděk Stracený, ale neměl seřízená mířidla. Ve 27. však založil akci na Siegla ml., z jehož přiťuknutí pěknou střelu Čížka vyškrábl brankář Plochý na roh. A tak jedinou dobře zakončenou akcí poločasu byl ve 43. gól Žďánského do šatny, který si pěkně lehl do střely po rohovém kopu.

Druhý poločas, kdy už na trávníku nebyl dost překvapivě vystřídaný Radek Čížek, začal opět gólovou efektivitou hostů. Vávra měl v 52. dostatek prostoru a času, aby zvýšil vedení hostů na dvě branky. To jim zvedlo sebevědomí a díky podstatně vyššímu nasazení si vydřený náskok udrželi až do konce. Profesorský přístup domácích ke změně stavu nepřispěl, přestože pár šancí měli. Tu největší v 64. po pěkné akci Šmejkala propásl střídající Dan. Kalanin opakovanými dvěma dělovkami přímo do brankáře. Ke cti Blšanských slouží jen to, že o lepší výsledek bojovali do poslední minuty, ale bez nápadu a s mnoha nepřestnostmi neměli šanci ani na bod.

Blšany - LoKo Chomutov 0:2 (0:1)

Branky: 43. Žďánský, 52. Vávra. Rozhodčí Prágl, ŽK 4:3, 110 diváků

Blšany: Krabec - Červenka, Müller, Jelínek, Malina - Čížek (46. Kalanin), Novák, H. Siegl st., Šmejkal (74. Jos. Němec) - Siegl ml., Stracený (57. Lancz). Trenér Josef Němec