V úplně jiné náladě, než v nedávném derby se Žatcem, se představili ve čtvrtém kole divize fotbalisté Blšan. Kdyby totiž měli stejné nasazení jako proti rivalovi ze Žatce, tři body by s největší pravděpodobností zůstaly doma.

Po mdlém výkonu proti Českému Dubu si ale všechny body vyváží soupeř, který do tohoto duelu získal pouhopouhý bod.

Přitom až do zhruba pětatřicáté minuty měli navrch domácí. Blšanský Klíma si poprvé na míč sáhl ve čtrnácté minutě, nejednalo se ale o nijak těžký zákrok. Naopak Kobachidze v brance Českého Dubu se musel více otáčet. Ve 20. si na roh naskočil Siegl - minul, Klinkova střela o šest minut později také minula, Kalaninům pokus golman hostí vyrazil.

Pak ale hostující trenér vystřídal nevýrazného Jiránka, na hřiště poslal Jíru, a jak se později ukázalo, bylo po blšanských nadějích.Nejprve Jíra ve 42. zatáhl balon zleva, vystřelil, Klíma jen vyrazil a Bernát pohodlně, z do té doby ojedinělé akce Českého Dubu, skoroval.O pět minut později přišel pro Blšanské další šok - Jíra připravil šanci pro Dobeše a ten znovu prostřelil Klímu.

Po změně stran se opět hra přelévala z jedné strany na druhou, Blšany ale přece jen měly více ze hry. Hodně se ale trápily, jejich hráčům tentokrát vůbec nevycházely přihrávky. V 70. minutě ale ve skrumáži před brankou Českého Dubu jeden z hostujících obránců zahrál rukou a Klinka z pokutového kopu alespoň vykřesal naději pro domácí.

V 75. se ale opět potvrdilo to tolikrát potvrzené rčení "nedáš – dostaneš", a když tedy Siegl hlavou netrefil cíl, na druhé straně si šanci nenechal ujít Ševčík – 1:3. A nahrával mu, kdo jiný, než Jíra.V závěru sice Blšany tlačily, ale jejich nápor byl bezzubý, a tak o jediný rozruch se postaral blšanský Jan Jelínek, když v samotném závěru při jednom z rohů roztrhl hostujícímu hráči dres.

Blšany – Č. Dub 1:3 (0:2)


Branky: 70. Klinka (PK) – 42. Bernát, 45. Dobeš, 75. Ševčík

Rozhodčí Severýn, 70 diváků, ŽK 1:1, ČK 0:1 (90. Hrmo)

Sestava Blšan: Klíma – Lancz, Jelínek, Siegl, Šmerda – Kryštof (69. Kopecký), Dvořák (75. Němec), Horváth, Kalanin – Gruber, Klinka