Že budou Chmelaři v Českém Dubu hrát, v to věřil málokdo. A že vyhrají, snad ani jejich nejvěrnější fanoušci. Obojí se ale nakonec v sobotu stalo skutečností.

V devatenáctém kole fotbalové divize na sebe narazily dva celky ve velkých problémech. Blšany na jaře už dvakrát nenastoupily, horko těžko skládají jedenáct fotbalistů. Tentokrát se jim to ale povedlo.

Také Český Dub má ale velké problémy se sestavou, je v tabulce jen o několik bodů od Blšan, které dokázaly do sobotního utkání, na které přišlo pouze dvacet diváků, vybojovat tři body ze tři remízy.

Oba týmy se pravděpodobně poperou o poslední příčku, Český Dub na jaře ještě nebodoval. Blšanští funkcionáři stále mluví o záchraně, v Českém Dubu udělali Chmelaři první krok. Zvítězili vůbec poprvé v tomto ročníku divize, až v devatenáctém kole.

Nové tváře

Nové tváře v blšanském dresu neměly přitom mnoho času na sehrání. Domácí začali velmi dobře a po pěti minutách je dostal do vedení Hauer. Další možnost k navýšení měl i Jiránek. „Do poločasu jsme měli vést 3:0, soupeř byl odevzdaný,“ potvrdil trenér Dubu Martin Pěnička. Ale místo dalších branek přišel trest a Blšany před poločasem vyrovnaly, ve 41. minutě se trefil Kopecký.

Druhý poločas se většinou odehrál mezi šestnáctkami. Opět velkou možnost ke gólu měl Jiránek, který ještě mohl v šanci přihrávat. Ale zvolil střelu, která nebyla přesná.

Blšany hrály zkušeně a čekaly na svoji chvíli. Ta přišla v 53. minutě a s ní gól Valenty. Dub se pak ještě pokoušel se zápasem něco udělat, ale nechal se vyloučit Jiránek a navíc v poslední minutě přišel třetí gól z kopačky Redžiče. „Soupeře jsme měli porazit. Od nás zahráli dobře starší hráči Tichý s Holubkem, mladí by se měli zamyslet nad svým přístupem k utkání,“ poznamenal Pěnička.

V dalším kole mají Blšany přivítat doma rezervu Teplic.

Český Dub - Blšany 1:3 (1:1)

Branky: 5. Hauer - 41. Kopecký, 53. Valenta, 90. Redžič.
Rozhodčí: Pechanec, ŽK: 3:5, ČK: 77. Jiránek (ČD). Diváků: 20.

Český Dub: Kobachidze - Valentin (65. Najman), Tichý, Holubek, Daniel Bílek, Novák, Javůrek, Hauer (85. Jandus) Hubka (82. J. Hon), Jiránek.

Blšany: Krabec - Hrechko, Redžič, Horváth, Kalanin, Siegl, Němec, Volf, Kopecký, Lancz, Schuma. Střídali Matura, Valenta, Stehno