Nejlepší tým fotbalové divize Viktorie Jirny přijel pro povinné vítězství na stadion posledních Blšan. Oba celky dělilo v tabulce od sebe před zápasem téměř šedesát bodů. Blšany dosud zvítězily jen jedinkrát, zatímco hosté z odehraných 25 kol vyhráli 21 zápasů.

Rozdíl v kvalitě i sebevědomí obou celků byl od počátku znát a blšanští hráči začali s velkým respektem, do útoků se téměř nepouštěli. Hned v 1. minutě nastřelili hosté tyč, potom se oba týmy zhruba patnáct minut oťukávaly a hra se odbývala převážně na polovině Blšan, ovšem hosté se nedostávali do větších šancí.

V 17. však udeřilo. Po závaru v pokutovém území Blšan nařídil sudí Duchoň pokutový kop. Tato situace vzbudila hodně emocí a domácí exligoví hráči Siegl a Němec si za protesty vysloužili žluté karty. Marek Kincl z penalty se ovšem nemýlil a míč poslal přesně k tyči – 0:1.

Další branka padla o čtyři minuty později – po pěkné přihrávce od Kincla se trefil Havierník a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Do poločasu přidali hosté ještě dva góly – ve 36. následovala další penalta po faulu domácího obránce a Kincl ji opět proměnil – 0:3. Ve 43. stanovil poločasové skóre Held dorážkou do prázdné branky po předchozí skvělé kombinaci hostí.

Po přestávce pokračovala exhibice hostujícího mužstva a zejména Marka Kincla. Blšanští fotbalisté hráli zcela odevzdaně, smířeni s vysokou porážkou, a soupeř utkání proměnil ve svůj příjemný tréninkový zápas a nácvik kombinací. V 69. a v 80. přidal dva góly po krásných akcích a rozebrání domácí obrany Kincl – jeden zakončoval hlavou a druhý nohou. V 81. zaznamenali čestný úspěch domácí hráči, když využili menší pozornosti hostů, radujících se po vstřeleném gólu – z rychlého protiútoku se trefil Alen Redžič a byl to první gól Blšan na domácím hřišti, který předvedli svým divákům v jarní části sezony – 1:6.

V 87. vstřelil další branku za Jirny pohyblivý Stanley Ibe a v 90. uzavřel účet utkání kdo jiný než Marek Kincl, opět krásným zakončením po pěkné kombinaci z pravé strany – 1:8.

Viktorie Jirny zůstávají na prvním místě tabulky se ziskem 67 bodů a míří k postupu do ČFL, Blšany naopak zůstávají poslední se ziskem šesti bodů a budou sestupovat. Marek Kincl nastřílel celkem v soutěži už 30 branek. To je víc než celé mužstvo Blšan, které jich dosud dalo jenom jedenadvacet.

Blšany – Jirny 1:8 (0:4)

Branky: Redžič – Kincl 5, Havierník, Held, Ibe.