Stovka diváků v Blšanech viděla sice více golových šancí na straně domácích fotbalistů, z výhry se ale radovali hosté, kteří úspěšně proměnili jedinou svojí vážnější akci.

Úvodní dlouhé oťukávání v zápase krajského přeboru ukončil až domácí Lancz v 16. minutě první střelou na branku. V 18. pak blšanský Trojan dával hlavou nad a ve 22. Horst Siegl starší z velkého vápna vystřelil přímo do náruče hostujícího Turánka.

Chmelaři si sice v první půli vypracovali tlak, jejich zakončení ale chyběla přesnost. Ve 34. pokračoval nápor domácích, Pilař rozehrával, Siegl starší prodloužil, ale Novák efektní nůžky sám před hostujícím brankařem nedotáhl. A když už se ve 38. minutě Pilař trefil do sítě Kadaně, rozhodčí mával ofsajd. Poslední šanci první půle měly opět Blšany, Stracený napřáhl z velkého vápna a tvrdou střelu Turánek jen vyboxoval. Z velkého množství akcí, k velkému zármutku diváků, nedokázali domácí vytěžit potřebnou branku.

Druhý poločas opět začali lépe domácí, znovu ale končili jen na brankáři hostů, podobně jako ve 46. Pilař. V 60. minutě poprvé vážně zahrozili fotbalisté Kadaně a hned z toho byla pro domácí defenzivu pohroma. Tolar, který se na hřiště dostal jen několik minut předtím, utekl jednoduše obráncům, kličku udělal i brankáři Klímovi a zajistil pro Kadaň vedení.

Překvapení domácí hráči měli i nadále více ze hry, branku ale ne a ne vstřelit. Nepodařilo se to ani v 72. Dvořákovi, jež prokličkoval takřka polovinou hřiště, jeho jedovatou střelu ale znovu vyrazil výborně chytající Turánek. Kadaň v dalších minutách dala branku, stejně jako o chvilku později Blšany, v obou případech ale rozhodčí viděli ofsajd.

V 83. minutě dostali Blšany šanci vyrovnat. Po faulu na Dvořáka zahrával Horst Siegl starší pokutový kop, neproměnil ho ale. Chmelaři se v závěru dostávali k ohrožení branky hostů hlavně ze standardních situací, branku už ale vstřelit nedokázali a ztratili tak důležité tři body v boji o čelo tabulky.

Blšany – Kadaň 0:1 (0:0)


Branka: 60. Tolar

Rozhodčí Černý, 100 diváků, ŽK 2:1

Sestava Blšan: Klíma – Janák (67. Matucha), Krejčík, Trojan, Novák – Lancz, Siegl st., Pilař, De Oliveira Caio – Stracený (52. Dvořák), Siegl ml.