Ve výborných výkonech i výsledcích v novém ročníku krajského přeboru pokračují fotbalisté Blšan. Z dosavadních šesti utkání jich pět vyhráli a usadili se na prvním místě tabulky. V sobotu přidali na své konto další tři body za vítězství na hřišti Krupky.

V utkání se blýskl hattrickem blšanský Adam Boruta, který otevřel skóre zápasu už v 10. minutě. Domácí do poločasu ještě dokázali vyrovnat – ve 27. se trefil Josef Černohorský a do šaten se šlo s nerozhodným stavem 1:1.

Ve druhém poločase už ale stříleli góly jen Chmelaři z Blšan, kteří hráli s chutí, udržovali si stálou převahu a vytvořili si řadu šancí. Po hodině hry definitivně rozhodl o vítězství hostí Adam Boruta, který dovršil své třígólové představení v 62. a v 67. minutě. Pojistku za Chmelaře pak ještě přidal v 73. Zdeněk Hruška.

Příští utkání v Blšanech bude pro fanoušky z okresu Louny velmi zajímavé, protože půjde o okresní derby: na hřiště Chmelařů přijedou jako hosté hráči Postoloprt, nováčci krajského přeboru. Blšanští budou sice favoritem, ale Postoloprty už dokázaly překvapit, když zaskočily další silný tým na jeho hřišti – FK Modlany. Takže se dá čekat zajímavý a možná i napínavý zápas. Utkání se hraje v sobotu od 10.30 hodin.

Krupka – Blšany 1:4 (1:1)

Branky: Černohorský – Boruta 3, Hruška
Rozhodčí Šmíd, 120 diváků.

Sestava Blšan: Jícha – Boruta, Němec (Natale), Štochl, Žampa, Míča, Vidlička, Hruška, Homola, Šimon (Vacek), Zdichynec