Výsledek úvodního jarního kola divize mezi Blšany a Litolí je definitivní. Fotbalová asociace potvrdila kontumaci ve prospěch domácích, Chmelaři se totiž oficálně neomluvili a kvůli nedostatku hráčů nepřijeli. Další osud bývalé prvoligové vísky ale není jasný, spekuluje se o konci, Horst Siegl a Josef Němec ale přesvědčují, že kritickou situaci zvládnou.

„Ale hrajeme dál, už v sobotu na domácím stadionu s Vilémovem, nekončíme,“ snaží se v rozhovoru pro server idnes.cz uklidňovat fanoušky Blšan hrající trenér Josef Němec. Aktuálně prý mají v hledáčku Chmelaři patnáct fotbalistů, jejich hostování se ale do konce minulého týdne nepodařilo dovést do zdárného konce. Problém byl hlavně s financemi, přiznávají i samotní lídři Blšan. 

Finanční problémy jsou ale u Chmelařů už dlouhodobé, uvidíme, zda se je podaří do soboty, kdy mají hrát proti Vilémovu, alespoň částečně vyřešit. Kádr pro jarní část divize chce téměř beznadějně poslední celek tabulky dát kompletně dohromady do pátku, rozhodovat budou ale opět finance. „Máme dvě tři varianty podle peněz. Když se namane nějaká koruna, půjde vše do fotbalu,“ pokračuje pro server idnes.cz Němec.

Podaří se?

Pokud Blšany budou hrát, kopačky bude pravděpodobně opět muset nazout i Němec, po operaci už také Siegl. Němec v týdnu přiznal, že zatím mají registrováno a připraveno hrát sedm fotbalistů. A to je na divizi hodně málo. Podaří se bývalým prvoligovým hvězdám Sieglovi a Němcovi dát dohromady konkurenceschopnou jedenáctku?

Blšany navíc čeká finanční trest za nedostavení se k utkání s Litolí. Jaká bude jeho výše je zatím nejasné, pro Chmelaře, kteří mají velké finanční starosti, to bude ale další rána.

Fotbalová asociace už potvrdila kontumaci 3:0 ve prospěch domácích, a to z toho důvodu, že Blšany neposlaly oficiální žádost o odložení utkání. Údajně měl zástupce Blšan volat na svaz, ten ale chtěl samozřejmě i písemné potvrzení. To ale už nedorazilo. „Je to nešťastná tragédie. Den před utkáním nám bylo oznámeno, že je všechno v pořádku. V sobotu jsem se jel kouknout na Všenory a najednou mi volá kamarád, že je v Litoli, že se na nás přijel podívat, tak kde jsme. Byl jsem v tu chvíli úplně v šoku a začal se pídit po problému. Vypadá to fakt blbě, ale náš cíl zachránit divizi se nemění. Nechceme, aby se z fotbalu v Blšanech stala žumpa,“ popsal situaci pro server isport.cz Horst Siegl.

Čtěte také: Blšany nenastoupily k utkání! Je s nimi konec?