Fotbalisté Blšan stále nenašli přemožitele v novém ročníku krajského přeboru. V sobotu 25. srpna uhráli plichtu proti domácímu týmu na letním stadionu v Litvínově.

Diváci viděli pěkné dramatické utkání s mnoha šancemi a čtyřmi brankami. Oba celky se střídaly ve vedení, předváděly rychlou kvalitní hru a duel nakonec skončil spravedlivou dělbou bodů po remíze 2:2.

Skore otevřel v 10. minutě domácí Šafránek dorážkou po rohovém kopu – 1:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Řada šancí na obou stranách zůstala nevyužita.

Po přestávce kvalitní fotbal pokračoval a začaly padat i góly. V 60. vyrovnal blšanský Siegl mladší na 1:1 a v 75. se hosté ujali vedení po pěkné kombinaci a vysunutí Nového – 1:2. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku a přineslo to úspěch – v 83. vyrovnal hezkou střelou Longauer. Skore už se pak neměnilo a soupeři se rozešli smírně.

„Pro nás to bylo nejtěžší utkání za posledních několik let v krajském přeboru. Blšany mají teď velmi kvalitní tým a určitě budou hrát na špici soutěže a bojovat o postup. Záleží, zda se jim podaří udržet kádr, protože řadu hráčů mají jen na hostování. Bylo to utkání, které svou kvalitou i převyšovalo rámec krajského přeboru a jsem rád, že i naši hráči odvedli dobrý výkon a dokázali se soupeřem, který byl přece jen o maličko herně lepší, držet krok," řekl pro Deník k utkání Vratislav Havlík, sportovní ředitel a hlavní trenér FK Litvínov.

FK Litvínov – FK Blšany 2:2 (1:0)

Branky: Šafránek, Longauer – Siegl, Nový

300 diváků.