Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Blšany poprvé na jaře doma prohrály a jejich vzestup v tabulce se zastavil

Blšany - Do hry se po dlouhé pauze zapojil Lukáš Prückner, loňský nejlepší střelec Chmelařů.

27.4.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Fotbalisté Blšan poprvé na jaře na svém hřišti prohráli. Po třech domácích výhrách v sobotu 25. dubna dopoledne nestačili na Modlany z horní části tabulky a jejich vzestup v tabulce se zastavil.

Trenér Chmelařů Marcel Lička se musel obejít bez zraněného Böhma, pouze na lavičce pak byl Vidlička, do hry se ale po zranění kolena zapojil Lukáš Prückner, loňský nejlepší střelec krajského přeboru.

Už v 10. minutě nastřelil P. Karlík břevno domácí branky. O deset minut později zahráli domácí ve velkém vápně podle rozhodčího rukou, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Doležal. Ve 29. minutě kopal Tomáš Vavrinec trestný kop z pravé strany a jeho střelu si Jícha srazil do vlastní brány 0:2. Velkou šanci na snížení měl v závěru půle domácí Šmíd, ale přestřelil prázdnou bránu.

V úvodu druhé půle se snížit nepodařilo ani Zdichyncovi, jehož hlavička šla těsně vedle. V 59. minutě přišel na hřiště exligový Josef Němec a s jeho příchodem hra Chmelařů výrazně ožila. Hned po minutě na hřišti zahájil úspěšnou kombinaci domácích, míč putoval od něj přes Pilaře a Zdichynce k Zemanovi, který snížil na 1:2. Domácí se pak snažili o vyrovnání, v 71. minutě ale přišla další hrubka jejich obrany a Formánek překonal bezmocného Jíchu. Chmelaři ale bojovali dál. Na hřiště přišel na posledních deset minut Prückner, který v 82. minutě přihrál ideálně Zdichyncovi, který snížil na 2:3. Závěrečný tlak domácích ale k vyrovnání nevedl. Naopak P. Karlík zvýšil povedenou střelou z dálky na konečných 2:4.

Blšany - Modlany 2:4 (0:2)

Branky: Zeman, Zdichynec - Doležal, T. Vavrinec, Formánek, P. Karlík
Rozhodčí: Šmíd; ŽK 1:0; 60 diváků

Blšany: Jícha - Žampa, Houdek, Šmíd, Rajnoch (80. Prückner), Šimon - Vácha (59. Němec), Pilař, Zdichynec, Míča - Zeman

Autor: Petr Kinšt