Jednoznačnou výhrou 4:0 se s podzimem rozloučili fotbalisté Blšan, v tabulce krajského přeboru přezimují na druhé příčce. Na branku Modré se valil útok za útokem, čtyřikrát byli Chmelaři úspěšní. Hosté golmana Blšan zahlédli jen párkrát.

Blšany začaly s náporem hned od úvodního hvizdu. Za prvních osm minut zahrávali domácí fotbalisté čtyři rohy, zatím bez úspěchu. V 15. pak zakombinovali Vidlička a Zdichynec, jeho pokus také ještě Kratochvíl v brance Modré zneškodnil. „Krátký" už ale byl v 18. minutě na střelu Zemana. Blšanský Vacek rozběhl po pravé straně rychlou akci, odcentroval a Zeman se do jeho nabídky krásně položil, z voleje trefil ideálně – 1:0.

Už ve 20. minutě měli domácí další velkou příležitost. Chmelaři zahrávali další roh, opět z voleje pálil Hruška, tentokrát ale z brankové čáry odvraceli hostující obránci.

Utkání patřilo Blšanům

Skore se znovu měnilo v 39. minutě a opět byly úspěšné aktivní Blšany. Ty během celé první půle prakticky nepouštěly fotbalisty Modré do žádných příležitostí, když už hosté balon získali, hodně rychle o něj přišli a domácí svatyni neohrožovali, na dostřel se nedostávali.

Z branky se radoval opět Zeman. Pět metrů za vápnem se šikovně uvolnil a zdálky obstřelil Kratochvíla – 2:0.

Ve 41. viděli diváci vůbec první střelu Modré na branku Blšan. Nebezpečný pokus hostujícího kapitána Čapka vytěsnil domácí golman Jícha konečky prstů na roh. A hned po něm Blšany opět slavily. Ano, Blšany. Modrá rozehrála roh, rychle ale ztratila, velmi aktivní Zeman potáhl balon po pravé straně a předložil balon úplně volnému Vackovi – 3:0.

Také po změně stran byli domácí lepším týmem. Jejich převaha byla velká. V 50. centroval Zdichynec, střídající Míča ale mířil jen do tyče. V 55. se podruhé v zápase dostali na dostřel branky hosté. Po rohu sice Jícha zasahoval, ale nijak vážně. Tento pokus ale hosty povzbudil, a když domácí polevili, byli diváci svědky několika chvil, kdy Modrá ukázala, že také umí zazlobit. V 68. ohrozili domácí svatyni z dálky, v 69. vyslal nadějný pokus Šotola a v 70. měl Jícha také dost práce. To však bylo ze strany Modré vše, v dalších minutách opět Blšany ovládly hřiště.

V 71. minutě poslal další prověrku zdálky Míča, Kratochvíl v brance Modré byl ale pozorný. V 73. pálil těsně vedle Zeman. Neuspěly pak ani další pokusy znovu Zemana a Míči.

Účet utkání uzavřeli domácí v 87. minutě. Ze standardní situace překvapil všechny Míča, který poslal balon rovnou do sítě Modré – 4:0.

Blšany si připsaly proti Modré už jedenáctou výhru, jen čtyřikrát ztratily. Tento výkon a zisk čtyřiatřiceti bodů znamená druhou příčku v krajském přeboru po podzimu. Chmelaři ztrácejí pouhé dva body na lídra ze Štětí, na třetí Modlany mají náskok tří bodů.

Blšany – Modrá 4:0 (3:0)

Branky: 19. a 39. Zeman, 43. Vacek, 87. Míča
Rozhodčí Černý, 71 diváků, ŽK 1:3

Sestava Blšan: Jícha – Žampa (80. Vácha), Boruta, Maršálek, Šimon (45. Míča) – Hruška (65. Zábrodský), Vidlička, Vacek, Homola (75. Němec) – Zeman, Zdichynec (65. Štochl)