Po dvou jarních porážkách se mužstvu FK Chmel Blšany podařilo zabrat a na domácí půdě ve vyrovnaném zápase jeho hráči vydřeli nejtěsnější výhru 1:0 díky brance Radka Krejčíka v prvním poločasu.

„Hráli jsme na jaře první utkání doma, naši kluci dali do zápasu všechno, chtěli zvrátit sérii porážek a vytáhnout se před svými fanoušky,“ říká sekretář klubu Lubomír Trnka. V pátečním zápase pod umělým osvětlením byly však šance obou týmů vyrovnané, v tabulce je předtím dělily jen dva body.

Úvod utkání patřil mladému týmu z Neštěmic, jehož hráči byli draví, rychlí, pohybliví. Vypracovali si dvě vyložené šance, ale skorovat nedokázali. Blšanští měli štěstí, jedna střela skončila na tyči.

Po čtvrthodince se hra postupně vyrovnala a k útokům se dostali i domácí hráči. „Rozjížděli jsme se pomalu, ale potom naši hráči chytili správný herní rytmus a do konce prvního poločasu byli lepším týmem,“ řekl Luboš Trnka. Jediný gól zápasu zařídil ve 36. minutě Radek Krejčík.

Druhá polovina byla opět velmi vyrovnaná, plná osobních soubojů, vyložených šancí už nebylo mnoho. Hráči Neštěmic přesto vrhli všechny síly do snahy o vyrovnání, tlačili se dopředu, ale pozorně hrající fotbalisté Blšan už dokázali těsnou cennou výhru udržet.

Blšany – Neštěmice 1:0 (1:0)


Branka: 36.Krejčík

Utkání sledovalo 120 diváků.

Příští zápas odehrají Blšany v sobotu na půdě Proboštova, který je v tabulce krajského přeboru předposlední.