Vlastní gól olomouckého Kotůlka při malé domů z poloviny hřiště vyvolal stejné pozdvižení jako pět branek Blšan, které nastřílely v sobotu týmu HFK Olomouc, který do pondělka hrál ještě o postup do nejvyšší soutěže. Rekordní vítězství začalo po slavnostním úvodu, kdy trenér Přemysl Bičovský a jeho asistenti Pavel Chaloupka a Tomáš Obermajer dostali s kyticemi poděkování tribuny.

Sestava, na první pohled silně okleštěná, si poradila s hosty aktivním pohybem. Převahu také Chmelaři využili, když dva střelci (dali 3 branky) skorovali vůbec poprvé v soutěži, Smejkal vstřelil svůj pátý jarní gól a jeden byl vlastní. Výborně spoluhráče dirigující Pilař našel v 15. nabíhajícího Benka, jehož centr si Vlastimil Kožíšek zpracoval a s přehledem zakončil střelou do šibenice na 1:0. Ve 27. po rohu Jedináka hlavičkoval Smejkal do břevna a dorážka Loose z otočky skončila na tyči.

Nejistý brankář Petar Aleksijevič, který chytal letos poprvé v hanácké brance, zavinil druhý gól ve 32., kdy malou domů z poloviny hřiště chtěl vzít do rukou, pak zpracovat na prsou, ale míč mu utekl až do branky. Za minutu přiklepl Smejkal shora míč Kožiškovi, ten našel zprava Zachariáše, jehož přihrávku zakončil u druhé tyče premiérovým gólem Vojtěch Trup. Po přestávce v 65. vysunul Loos Smejkala, jehož přihrávku poslal do sítě Kožíšek patou a ukázal, že také umí dávat góly. Tečku udělal v 85. střelec jara Michal Smejkal po přihrávce střídajícího už čtvrtého dorostence v utkání Rudy Hofmanna, jehož pěkně vysunul Jiří Novotný.

Blšany – HFK Olomouc 5:0 (3:0)

Branky: 15. a 65. Kožíšek, 33. Trup, 85. Smejkal, 32. vlastní. Rozhodčí Adam – Štěrba a Mencl, ŽK Pilař, Rosa – Krutý, 481 diváků.

Blšany: Rada – Zachariáš, J. Novotný, Rosa, Benko – Loos (81. Hofmann), Jedinák (85. Zápotocký), Pilař, Trup (78. Řehák) – Kožíšek, Smejkal