Derby, se vším, co k němu patří, viděli diváci v Blšanech. Chmelaři v krajském přeboru nakonec přehráli postoloprtské fotbalisty vysoko šest nula, diváci viděli kromě množství branek také tři červené karty a zajímavý duel plný emocí. Blšany zůstávají v čele tabulky.

Postoloprty se v derby ukázaly jako první. Ve 4. minutě pálil Zícha z otočky, ale mimo. Už v 10. o sobě dali vědět také domácí. Vidlička napřáhl za vápnem, z voleje ale poslal rychlý balon jen těsně vedle pravé šibenice. Úvod zápasu byl zcela vyrovnaný, vždyť další šanci měli hosté už ve 14. minutě. Baník vyslal do samostatného úniku Zíchu, tomu ale vzal šanci skluzem domácí golman. Postoloprtští se sice dožadovali penalty, ale bez úspěchu, Jícha totiž balon zasáhl první.

Hodně rušno bylo na trávníku po rozhodnutí sudího Medera v 18. minutě. Po odkopu po závaru před brankou hostí najednou zazněla píšťalka, nikdo ale nevěděl proč, rozehrávat se totiž mělo ve vápně Postoloprt. Hosté se hodně rozčilovali, ale rozehrání nepřímého kopu nezabránili. Blšanští fotbalisté se ale zachovali sportovně a uznali, že rozhodčí se upískl a balon odevzdali.

Ve 20. minutě se v zakončení ukázal domácí Vacek, v dalších minutách hodně aktivní, s jeho slabou střelou si ale Petr Junek v brance hostů poradil. Stejně zlikvidoval i šanci Vacka ve 22. minutě, i když tentokrát už bylo jeho zakončení o poznání lepší. Ve 24. sice zahrozil na druhé straně Kouba, Postoloprty ale v dalších minutách byly v útoku vidět stále méně a méně. Naopak Blšany začaly roztáčet svůj útočný stroj, domácí postupně získávali větší a větší převahu.

Dlouho naděje hostů držel golman Junek, poradil si hlavou i se situací mimo vápno ve 30. minutě. Krátký už ale byl na Zdichynce ve 36. minutě. Zdichynec podnikl rychlý únik přes polovinu hřiště, utekl všem hostujícím obráncům, kličkou pak položil i Junka, a nakonec si se štěstím poradil i s Fridrichem, který se ještě stihl vrátit - 1:0.

Odpovědět se nepodařilo

Postoloprty se ještě pokusily o odpověď, ve 40. ale Kouba zakončoval nepřesně. A rychle přišel trest na druhé straně. Ve 42. minutě předvedli blšanští fotbalisté rychlou a pohlednou kombinaci ve vápně hostů, Vacek vybídl ke skorování Štochla a ten před prázdnou brankou neodmítl - 2:0.

Jestli si pak Postoloprtští v kabině řekli, že ještě zabojují a s výsledkem se pokusí něco udělat, na hřišti provedli úplně něco jiného. Už v 52. minutě Homola nahrával Böhmovi a ten se nemýlil - 3:0. V 59. pak domácí zachytili špatnou rozehrávku Postoloprt na půlce a Böhm nedal Junkovi šanci - 4:0. A aby nebylo pohrom na postoloprtské straně málo, domácí se činili dál. O tři minuty později Zeman na pravé straně utekl Zíchovi a před bránou byl opět zcela volný Böhm - 5:0.

O minutu později se stejná kombinace opakovala, Junek ale tentokrát vyrazil, poradil si i s dorážkou. Jenže… V 65. znovu kombinace Zeman Böhm, a co myslíte. Böhm se opět nemýlil - 6:0.

Vypjaté emoce

Do konce zápasu pak již sice branky nepadaly, přesto bylo rušno. V 67. Fridrich fauloval před vápnem blšanského Zemana, podle rozhodčího ho pak ještě na zemi kopl a dostal červenou kartu. Jenže stejnou barvu viděl i Zeman, který neudržel nervy, udeřil Fridricha do hrudníku a poslal ho k zemi, což se oprávněně rozhodčímu nelíbilo.

A červenalo se dál. V 73. fauloval ve vápně blšanského Vidličku Zícha, a protože už žlutou měl, musel pod sprchy. K penaltě se postavil Böhm, pátý „zářez" si ale už nepřipsal.

Böhm měl i další šanci, ale ani tu v 75. už nevyužil, stejně se neujaly dorážky Němce a Homoly. V 84. se pak opět vyznamenal Junek, když zastavil pěknou hlavičku Němce. Postoloprtský golman se podepsal také pod první vážnější šanci hostů ve druhé půli, to když v 88. vyběhl až k polovině a rozehrál na Bránického, ten ale vystřelil vedle. V 89. pak ještě hosté nastřelili tyč, autorem střely byl Vyskočil.

Blšany vyhrály v sezoně již pošesté ze sedmi možností a nadále vedou tabulku krajského přeboru. Postoloprty jsou po prohře třinácté.

Blšany - Postoloprty 6:0 (2:0)

Branky: 37. Zdichynec, 42. Štochl, 52., 59., 62. a 65. Böhm
Rozhodčí Meder, ČK 1:2 (67. Zeman - 67. A. Fridrich, 73. Zícha), ŽK 2:2, 145 diváků

Sestava Blšan: Jícha - Žampa, Cipruš, Boruta, Šimon (56. Zeman) - Vidlička, Hruška (75. Rajnoch), Míča (46. Homola), Štochl (66. Němec) - Zdichynec (39. Böhm), Vacek

Sestava Postoloprt: P. Junek - Fridrich, Barton, Pechát, D. Zícha, Vyskočil, M. Junek, O. Zícha, Ploc (75. Pour), Kouba, Baník