Další zvučná ligová jména míří mezi chmelnice do Blšan. Partě kolem Horsta Siegla se podařilo do týmu nalákat dvě velké posily.

Nové tváře
Martin Müller – v lize 322 zápasů a 8 branek
Luděk Stracený – 185 záp., 20 g

Příprava Blšan letos proběhla poněkud jinak, než jsme byli v několika posledních letech zvyklí. Chmelaři sice opět dlouho mlčeli a nevědělo se, s jakým kádrem nastoupí, přece jen ale sehráli několik přípravných zápasů.

Dnes ale už vstoupí do mistrovské soutěže naostro, od 19 hodin je čeká tým Litoměřic. Na soupisce určitě budou Siegl starší i mladší, brankář Klíma, špílmachr Radek Čížek a na lavičce hrající trenér Josef Němec. „Osu týmu se nám podařilo udržet, navíc jsme chtěli přivést některé nové tváře,“ pochvaluje si Horst Siegl, několikanásobný nejlepší kanonýr první ligy, v současné době už třetí sezonou tvář exligových Blšan. „Některá jména ještě dolaďujeme, uvidíme, koho se nám nakonec podaří udělat,“ říkal včera na dotaz Deníku.

Bývalý útočník Sparty nakonec také potvrdil, že se jedná hlavně o dvě další exligová jména. „Jednáme o příchodu Luďka Straceného a Martina Müllera. Pokud se vše podaří dotáhnout, měli by se v dresu Blšan objevit,“ prozradil jedenačtyřicetiletý kanonýr. Martin Müller už za Blšany v jejich slavnější éře hrál, vystřídal také dresy Slavie, Chebu, Drnovic, Plzně, japonského Kobé a Příbrami. Devětatřicetiletý obránce má v ligovém zápise 322 zápasů a 8 branek.

Další posila, Luděk Stracený, hrával za Žižkov, Příbram a Spartu. Často ho ale trápila vážná zranění, proto v minulé sezoně, i když mu je teprve 33 let, hrával I.A třídu. V lize odehrál 185 zápasů a vstřelil 20 gólů.

Jestli nastoupí už dnes, to se zatím neví. Nejistý je zatím také start právě Siegla staršího, který má zdravotní problémy. „Ještě uvidím, čtrnáct dní jsem teď nic nedělal. Budu se určitě snažit nastoupit, ale uvidíme,“ nepotěšil blšanské fandy. Chmelaři také hlásí jeden hodně citelný odchod. „Josef Galbavý bude hrát v Rakousku.“ Všechny domácí zápasy by se v Blšanech měly hrát v pátek, od 19 hodin. Podle Siegla všechny týmy už odsouhlasily, že jim tento netradiční výkop nevadí, později se opět bude hrát pod umělým osvětlením. Ve druhém kole hrají Blšany opět doma, přivítají Souš, ve třetím jedou do Neštěmic. „Chceme určitě napravit, co se nám nepodařilo loni. Jednoznačným cílem je divize,“ prohlašuje Siegl.