Přípravné utkání proti Domoušicím (3:1 pro Blšany) odkrylo hodně z plánů blšanských funkcionářů pro nadcházející sezonu, ve které se Chmelaři po letech pádů vydávají zpět do vyšší soutěže.

Divizi chtějí Blšany hrát se základní velezkušenou osou, navíc doplněnou a šikovné mladíky. „Kádr už se nám pomalu rýsuje, zkoušíme vytipované kluky, hlavně mladé, někteří jsou opravdu šikovní. Máme s Pepou Němcem ještě nějaké v hlavě, uvidíme, koho se nám povede přivést,“ nechtěl příliš odkrývat karty Horst Siegl, v posledních letech lídr bývalého ligového týmu.

Do Domoušic přivezli Chmelaři několik mladých hráčů, především z Prahy, vyzkoušeli všechny. Kádr pro divizi musí být určitě širší, než v posledních kolech krajského přeboru měli právě Blšanští. Zatím se zdá, že nedostatek fotbalistů v Blšanech nebude, trenéři prozatím mají z čeho vybírat.

Excelentní střelec slíbil fanouškům, že v Blšanech se opět bude hrát pohledný a útočný fotbal, jako tomu bylo v krajském přeboru. „Věřím, že nějaká zajímavá jména se nám pro příští sezonu opět podaří udělat. Známá jména, která hrála v Blšanech loni, zůstávají. Diváci se určitě budou mít na co těšit,“ zopakoval Siegl.

V duelu proti Domoušicím se objevili z loňského kádru brankář Krabec, v obraně se ukázali Lancz a Jelínek, v záloze exligový tvůrce hry Pilař, vedle něj pak důrazný Novák. Na lavičce zůstali Horst Siegl a Josef Němec. V civilu byl zraněný Horst Siegl mladší. „Ještě nám tu chybí golman Klíma, který je teď zraněný, hrát bude i Luděk Stracený,“ vyjmenoval Siegl po utkání v Domoušicích další známá jména z ligových trávníků, která by se na podzim v dresu Chmelařů měla objevovat. „Opět by měl být Zinhasovič, Krejčík a Gruber,“ pokračoval ve výčtu jmen.

V dresu Blšan nastoupili v přípravě také velmi šikovní cizinci. Dva z Chorvatska a jeden z Ruska. Jeden z Chorvatů se uvedl dvěma brankami, jestli je na podzim uvidíme i v mistrovských utkáních, zatím není jasné.

Doma v Blšanech se Chmelaři představí už dnes, v pátek 22. července. Od 17 hodin hrají přípravný duel s týmem Karlových Varů.