Už jsme si tak nějak zvykli. Bez přípravy, v počátku soutěže s problémy s kádrem, ale nakonec vždy Chmelaři představí kvalitní tým. Podobný scénář se rýsuje i před jarní částí krajského přeboru, kde jsou Blšany zatím poslední. Jasno bude už o víkendu, Chmelaři už budou hrát, šestnáctý celek jede v neděli 15. března na půdu jedenácté Modré.

Také letos je kolem přípravy Blšan hodně tajemno, bývalá ligová víska se ale nevzdává. Trenér Chmelařů Josef Němec avizuje, že se chce jeho tým pokusit o záchranu.

Práce to bude hodně těžká, neboť Blšany jsou zatím v krajském přeboru poslední s pouhými dvěma výhrami, na kontě mají také dvě remízy a jedenáct proher. Během podzimu nasbírali Chmelaři jen deset bodů. Před týmem Blšan je Rumburk, který má o bod více, a Děčín, ten už o tři. Třináctá Kadaň má navrch pět bodů.

Avizovaná je velká obměna kádru

Podle Němce se kádr Blšan proti podzimu velmi výrazně obmění. Má zůstat jen několik málo fotbalistů, které jsme v dresu Blšan viděli v první polovině soutěže. K Němcovi, který ale zároveň také za Chmelaře hraje, má na trenérskou lavičku přijít posila, známý Marcel Lička. Blšany chtějí získat hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží, ale bez angažmá. Budou údajně spoléhat také na fotbalisty s ligovou minulostí, kteří ale nemají smlouvy. „Spolupracujeme s asociací hráčů, kteří jsou volní a bez angažmá," řekl médiím Josef Němec.

Jednou z posil by podle hlasů z Blšan měl být Sparťan Vlastimil Vidlička, další Jiří Böhm, ze Slavie a Žižkova. Nově by se měl objevit golman Pícha. Vrátit se do blšanského dresu má Jelínek, fanoušci prý uvidí také Faráře. Naopak Nový asi nebude za Blšany nastupovat. Nic ale zatím není jisté, blšanští funkcionáři budou na posilách pracovat do poslední chvíle. Uvidíme v neděli.