Předposlední podzimní kolo krajského přeboru potvrdilo trápení Proboštova a kvalitu Blšan. „Chmelaři", lídr soutěže, dokázali zvítězit v poměrně vyrovnaném utkání 3:1. Snahu domácího celku zmrazila ve druhé půli krásná Froňkova křížná střela, která zaplula přímo do šibenice proboštovského gólmana Peterky.

Hosté z Blšan se v Proboštově představili jako zkušený celek. V první půli si vypracovali dvoubrankové vedení, domácí sice ještě před přestávkou snížili, ale Chmelaři přidali ve druhém poločase ještě jednu gólovou pojistku a pak už bez problémů dovedli utkání k vítěznému konci.

„Přistoupili jsme k zápasu velmi zodpovědně. Rozhodující bylo pro nás dostat se do vedení. Poté už jsme si domácí pohlídali. Poučili jsme se ze zápasu s Modlany, kdy jsme doma vedli 2:0, ale po hloupých chybách nakonec ještě prohráli 3:4," řekl trenér Blšan Josef Němec.

Záveský pod zvýšenou kontrolou

Němec své mužstvo skvěle připravil, Proboštov sice Blšany místy přehrával v záloze, ale do šancí se příliš nedostával. „Viděl jsem domácí dvakrát. Věděli jsme, že mají hodně nebezpečné standardky a patnáctigólového střelce Záveského. Sice jsme na něj nehráli osobku, ale o jeho kvalitách hráči dobře věděli."

Kouč Proboštova Miroslav Janota uznal, že Blšany byly lepší a že body si jejich hráči odvezli zaslouženě. „Makali jsme, dřeli, ale soupeř byl lepší. Dostali jsme v první půli dva góly ze standardních situací a pak už je těžké proti takovému mužstvu, jakým jsou Blšany, nepříznivé skóre otáčet," povzdechl si.

Blšany se díky vítězství vyhouply do čela krajského přeboru, protože jejich největší konkurent Štětí uhrál jen bezbrankovou remízu v Modlanech. V příštím, závěrečném podzimním kole přivítají Blšany v sobotu doma tým LoKo Chomutov a Štětí bude hrát rovněž doma proti FK Louny.

TJ Proboštov – FK Chmel Blšany 1:3 (1:2)

Branky: Blažek – Froněk 2, Macek
Rozhodčí: Fr. Černý
ŽK 2:1. Diváků 220.