Blšany vstoupily do zápasu hodně vlažně. Domácí vyčkávali na jejich chyby a dočkali se poprvé už v 8. minutě. Zhruba padesát metrů od branky Blšany lacině ztratily balon a Chlada střelou k tyči poslal Rumburk do vedení. Už o čtyři minuty později vedl poslední celek krajského přeboru 2:0. Po špatné rozehrávce se tentokrát radoval Bandas.

Po dvou rychlých brankách změnil blšanský trenér rozestavění, Vidlička se posunul ze stopera do záložní řady, opačným směrem putoval Rajnoch. Po výměně se hra hostů zlepšila, na první vážnou příležitost čekali ale až do 40. minuty. Rychle kombinovali Míča, Zdichynec a Böhm, ten ale přestřelil. Další velkou šanci měli Chmelaři v poslední minutě první půle, Homola ale nastřelil jen golmana domácích Bednáře, od něj se pak balon odrazil jen do břevna, za brankovou čáru ho Blšany nedokázaly protlačit.

Zlepšená hra nestačila

Stejně špatně jako vstoupili Chmelaři do první půle naskočili i do druhého poločasu. Po třiceti vteřinách chybovali v obraně a vyslali Chladu samotného na svého brankáře, ten ale souboj tváří v tvář prohrál - 3:0. Šanci na alespoň zkorigování výsledku měl ve 49. minutě blšanský Böhm, ale ani tentokrát nemířil přesně. Stejný výsledek měl i jeho další pokus o pár minut později. V dalších minutách druhé půle se Chmelaři výrazně zlepšili a nepůjčovali domácím míč. Jenže, z ojedinělého rychlého protiútoku dal třetí branku zápasu Chlada 4:0.

Nakonec se i Blšany dočkaly brankového úspěchu, v 90. ale už jen Homola snižoval na 4:1.

Po dvou úvodních jarních výhrách Blšany poskočily na čtrnáctou příčku v krajském přeboru, nyní ale tedy nově poskládaný celek s mnoha hráči s ligovými zkušenostmi poprvé ztratil. V tabulce má prozatím šestnáct bodů za čtyři výhry, z toho dvě jarní, a dvě remízy. Dvanáctkrát Chmelaři prohráli. V dalším kole Blšany přivítají třináctý Děčín. Výkop je naplánován na sobotu 4. dubna od 10.30 hodin.

Rumburk - Blšany 4:1 (2:0)

Branky: 8., 46. a 75. Chlada, 12. Bandas 90. Homola
Rozhodčí Zavadil, ŽK 1:0, 70 diváků

Sestava Blšan: Jícha - Žampa, Houdek, Vidlička, Šimon - Rajnoch (87. Natale ), Homola, Šmíd (46. Pilař) - Míča (65. Němec), Böhm (81. Vácha), Zdichynec