Fotbalisté Blšan nezvládli ani své druhé jarní vystoupení v krajském přeboru. Po prohře 0:2 v Litoměřicích prohráli také v sobotu 19. března v Souši v Mostě 0:3.

V tabulce tak ztratili kontakt se špičkou, v pátek večer se představí doma proti Neštěmicím.

Blšany prohrály v sobotu na umělé trávě v Souši zaslouženě, během zápasu si nevytvořily žádnou pořádnou šanci. V prvním poločase byli domácí mírně lepší a na rozdíl od blšanských fotbalistů se dostávali do šancí. A to hlavně z rychlých útoků. V 25. minutě otevřel skóre po jednom takovém Robert Schoř, když střílel do odkryté branky – 1:0. Souš měla v první půli ještě několik dalších šancí, které brankář Klíma zneškodnil. Blšany v prvním poločase ohrozily bránu soupeře prakticky jen jednou – střela Krejčíka z přímého kopu šla ale vedle.

V druhé půli Blšanští zvýšili aktivitu, nebezpeční ale příliš nebyli. Souš pozorně bránila a čekala na rychlé protiútoky. Ze dvou z nich přidala další góly. Po dlouhém autu Trojana sice hned po přestávce nebezpečně hlavičkoval Kalanin, ale to bylo ze strany hostů na dlouhou dobu vše. Naopak udeřilo na druhé straně. Ve 47. minutě udělal hrubou chybu brankář Klíma, když při kličce uklouzl. Scheithauer pohodlně zvýšil na 2:0.

Blšanští se snažili s výsledkem ještě něco udělat, domácí obrana je ale do šancí nepouštěla. Střely Trojana i Pilaře pozorný brankář Souše Pechar zlikvidoval. A to i největší šanci Blšan za celý zápas, o kterou se střelou z poza velkého vápna postaral střídající Josef Němec. Brejky domácích do otevřené obrany byly čím dál nebezpečnější, po jednom takovém v 84. minutě dal na konečných 3:0 Ihracký. Další obrovské šance v závěru zápasu už domácí hráči Souše neproměnili.

Souš – Blšany 3:0 (1:0)