Bez potrestaného kapitána Houšteckého, který za vyloučení v Horním Jiřetíně dostal stop na osm zápasů, nastoupili fotbalisté Blšan podruhé za sebou venku k utkání krajského přeboru.

V sobotním dopoledni se v dresu FK Chmel objevili tři noví hráči, ovšem Pavel Veniger a Radek Čížek nejsou úplnými nováčky, neboť v Blšanech už před lety působili. Po marném jarním snažení se tak konečně podařilo realizovat příchod Radka Čížka (z Kypru) a třetí posilou je exligový útočník Galbavý.

Trenér Josef Němec zařadil kanonýra Hosta Siegla do středu obrany vedle Venigera, před brankáře Jana Klímu, který se vrátil do branky. Na posledních deset minut si zahrál i Josef Němec, který v prvním utkání Chmelařům chyběl.

Průběh byl jednoznačný, jak dosvědčuje pět nastřílených branek, což znamená první vítězství v krajské soutěži po mnoha letech účinkování v republikových soutěžích.

Štětí – Blšany 0:5 (0:2)

Branky: Galbavý 2, Mráz, Slavík, Červenka Rozhodčí Sabo, ŽK 3:2, 200 diváků

FK Chmel: Klíma – Hlaváč, veniger, Siegl, Lanc – Kučera, R. Čížek, Červenka (80. Jos. Němec), Slavík (60. Baloun) – Galbavý, Mráz. Trenér Josef Němec