Zatímco v předchozím kole na hřišti Českého Dubu se dočkali hráči FK Chmel Blšany prvního divizního vítězství, na něž čekali dlouhých devatenáct zápasů, nyní doma na svém stadionku pod chmelnicemi končili utkání s náladou přesně opačnou. Od soupeře, celku Teplic B, si nechali nasázet pět gólů a utrpěli jeden z nejvyšších debaklů během svého účinkování v letošním ročníku fotbalové divize.

Zpočátku to přitom vypadalo, že je minulé vítězství povzbudilo a že by mohli být mladým hráčům teplické rezervy důstojným soupeřem. První půlhodinu hry byly oba celky vyrovnané, hrálo se bojovně, avšak bez větších šancí, souboje se odehrávaly především mezi šestnáctkami a k zakončení se hráči nedostávali. Po úvodním „oťukávání“ ovšem potom Tepličtí mírně přitlačili a postupně převzali iniciativu a získali kontrolu nad vývojem utkání.

První branku vstřelil ve 27. hostující Mujagič z hranice šestnáctky po pěkném centru zleva – 0:1. Ve 36. se zranil domácí brankář Krabec a musel odstoupit, nahradil ho devatenáctiletý Jakub Stehno. Hosté rozhodli utkání ještě v prvním poločase – ve 43. pojistil vedení Kodeš po samostatné akci pěknou střelou podél brankáře s efektním odrazem od tyče – 0:2. V poslední minutě prvního poločasu se domácí hráči i diváci dožadovali penalty za sražení Kopeckého v pokutovém území, ale rozhodčí Aubrecht pokutový kop nenařídil.

Po přestávce byl už vývoj zápasu jednoznačný. Mladí hráči Teplic přehrávali domácí obranu rychlostí i pěknými kombinacemi a přihrávkami. V 54. přidal svůj druhý gól Kodeš, v 61. skoroval Kalivoda a v 80. uzavřel brankový účet utkání střídající Kuzma, který byl na hřišti předtím jen devět minut. Kromě toho hosté ještě nastřelili břevno. Blšany mohly snížit v době kolem 75. minuty při dvou šancích útočníka Kopeckého, ale obě střely hostující brankář Slavík zneškodnil. Hra domácích ale jinak působila až příliš odevzdaně, vývoj a tempo zápasu určovali během druhého poločasu téměř výlučně hostující hráči.

Zajímavosti se vyskytly v sestavách obou celků: za Blšany nastoupili dva hráči se shodným jménem i příjmením Martin Kopecký. Jeden se narodil v roce 1985 a druhý v roce 1987. Za hostující tým vyběhl na trávník Pavel Verbíř, devatenáctiletý syn známého prvoligového hráče a věrného dlouholetého „srdcaře“ Teplic, který má za sebou i reprezentační zkušenosti.

V tabulce divizní skupiny B jsou Teplice B na 13. místě a mají 19 bodů, Blšany zůstávají poslední se šestibodovým ziskem.

FK Chmel Blšany – FK Teplice B 0:5 (0:2)

Branky: 27. Mujagič, 43. a 54. Kodeš, 61. Kalivoda, 80. Kuzma
Žluté karty: Gabčo a Jelen (oba Teplice)
Rozhodčí: Aubrecht, asistenti Pešek a Štěrba
Diváků: 60

Blšany: Krabec (36. Stehno) – Šefara, Hrečko, Kopecký (78. Němec), Horváth, Kalanin (60. Milner), Siegl, Klimeš, Volf, Kopecký, Lancz

Teplice: Slavík – Jelen, Ivasko, Gabčo, Mujagič (66. Husák), Kodeš (71. Kuzma), Hlaváček (78. Gregor), Šalda, Verbíř, Kalivoda, Krátký