Chmel Blšany, který se zachránill výborným jarem už před dvěma týdny, hostí třetí celek tabulky HFK Olomouc. Hanáci hráli o postup do pondělí, ale domácí porážkou 1:3 v přímém televizním přenosu s Bohemians 1905 o šanci přišli.

Trochu se na tom podílejí právě Blšany, které na podzim na Hané vyhrály 1:0 gólem Psohlavce. Jak prahnou hosté po odvětě, se uvidí už v dnešním podvečeru. Jejich nejlepšími střelci jsou Tomáš Kazár se 7, Michal Spáčil se 6 a Miloš Kropáček s 5 brankami. Kdo se proti nim postaví do branky Blšan? Bude to Martin Svoboda, který byl oporou celé jaro, nebo nadějný Filip Rada, který si zachytal poprvé v pondělí v Ústí, kde přispěl k výhře Blšan 1:0?

Opory Svoboda, Jiří Novotný i Tomáš Pilař se údajně do Mostu nevrátí, kde naopak počítají s několika navrátilci včetně tří cizinců, kteří jsou už doma na dovolené. V každém případě některé hráče uvidíme v blšanském dresu naposledy. S prostředím mezi chmelnicemi se loučí i trenéři. Přemysla Bičovského zlákala nabídka předního celku slovenské nejvyšší soutěže Ružomberoku, kam sebou patrně vezme i svého asistenta Pavla Chaloupku.

Další asistent a trenér brankářů Tomáš Obermajer, který je blšanskou legendou (chytal už s otcem i synem Chvalovských, Sedláčkem i Kostelníkem, či Petrem Čechem) má rovněž zaječí úmysly (míří do Dukly Praha) a patrně bude na lavičce naposledy. Po úspěšném jaru je škoda, ře se toto mužstvo rozpadá a zatím se neví, kdo přijde např. z Mostu, jehož spolupráce má pokračovat. Blšany však nemají ještě licenci na nový ročník II. ligy. „Právě jsem hovořil s předsedou licenční komise, vše se musí rozhodnout v pondělí,“ odpověděl včera sportovní ředitel Chmel Blšany Zdeněk Kovář.