Diváci v Praze doufali, že uvidí další kanonádu, jak jsou na to soupeři hrající proti Blšanům letos zvyklí, ale domácí trenér dal příležitost několika juniorům, a také proto hráli Chmelaři dlouho s Vyšehradem vyrovnaný duel.

Předchozí vysoké příděly v brance Chmelařů navnadily fanoušky Vyšehradu. Překvapivě ale viděli vcelku vyrovnaný zápas, domácí se nakonec z vítězství radovali.

Vyšehrad nastoupil s několika dorostenci a Blšany v úvodních minutách několikrát předvedly, že fotbal také hrát umějí.

V 15. minutě Kalanin sám před golmanem hostů neuspěl, stejně „uspěl" na druhé straně také domácí Hradecký před blšanským Stehnem.

Ve 32. minutě viděli diváci první branku, Kohout našel Švejdu a Vyšehrad vedl 1:0.

Blšany chtěly rychle odpovědět a Mašl trefil tyč. Přesně pak už mířil Hrechko, který proměnil trestný kop (1:1).

Po změně stran začali lépe domácí, Stehno musel likvidovat několik příležitostí. V 64. už ale nestačil na pokus Baratinskeho. Několik šancí pak měl hostující Mašl, ale branku vstřelit, ani ve vyložené příležitosti, nedokázal. Naopak Vyšehrad uzavřel skore na 3:1, to když se v 89. minutě z přímého kopu trefil Hradecký. Poslední zápas v divizi sehrají Chmelaři na domácím hřišti v pátek, poslední místo v tabulce už ale ani v případě úspěchu neopustí. (hd)

Vyšehrad – Blšany 3:1 (1:1)

Branky: 32. Švejda, 64. Baratinskij, 89. Hradecký – 40. Hrechko.

Rozhodčí: Krupa, ŽK 0:1, diváků 123

Vyšehrad: Blažek – Švejda, Vejvoda, Hendrych, Christov (57. Babašta) – Kohout, Kočí, Janoušek (68. Bernard), Čižikov – Hradecký, Baratinskij (85. Houdek). Trenér Jaroslav Klíma.

Blšany: Stehno – Schuma, Klimeš, Volf, Lancz – Hrechko – Matsiyevych (46. M. Kopecký II.), L. Horváth, Kalanin – Milner (68. Redžič), Mašl. Trenér Josef Němec.