Velmi špatně začala mistrovská soutěž pro jediné dva zástupce regionu v krajském přeboru.

Jak Slavoj Žatec, tak Chmel Blšany, dostaly na půdách soupeřů po třech gólech, nezískaly ani bod, a každý má vyloučeného hráče.

Tajemnou sítí opředené Blšany čekaly doslova do poslední chvíle, zda se konečně sejde revizní a odvolací komise ČMFS k projdenání jejich případu s odebráním tří jarních divizních bodů, které je stály sestup. „Máme sice nové svazové vedení, ale starou komisi, která o našem odvolání nejednala, protože stále nebyla usnášeníschopná,“ zlobil se blšanský sekretář Lubomír Trnka.

Blšanští tedy nakonec nastoupili k utkání v krajském přeboru na půdě nováčka v Horním Jiřetíně. „Byla tam pouť, plno stánků a atrakcí, že jsme měli problém dostat se vůbec na hřiště! Přišla veliká návštěva, byla sláva a my jedeme domů bez bodů, přestože jsme dvakrát vedli…“ musel se smířit s prohrou 2:3 sekretář Blšan. „Navíc kapitán Houštecký dostane nepodmíněný trest za zbytečnou reakci na simulujícího hráče.“

Začátek Slavoje proti Proboštovu nebyl ztracený

Tři branky dostal také Slavoj Žatec, když počtvrté v řadě nedokázal vzít ani bod Proboštovu. „Přitom to vypadalo dobře, ale po bezbrankovém poločase jsme dostali tři góly a dohrávali bez vyloučeného Heince, který dostal druhou ŽK za kritiku rozhodčího, který už předtím odpískal domácími vymodlenou penaltu,“ shrnul dojmy žatecký sekretář Pavel Maňák.

Žatec s hrajícími poprvé posilami Svobodou, Horňákem a Bérešem rozhodně chtěl více. Doma hraje v neděli se Střekovem.