Domácí hráči si byli vědomi, že poslední zápas rozhodne o první příčce I. A třídy a o možném postupu do Ústeckého krajského přeboru. A fotbalistům Března to vyšlo, o postup museli ale bojovat až do poslední minuty. Nutnost vyhrát často svazovala domácím fotbalistům nohy a projevilo se to i v řadě nepřesností.

Přesto domácí zahájili utkání dobře, když už ve 2. minutě dostal přihrávku do pokutového území David Heřman, který bez přípravy pěknou střelou poslal míč do sítě brankáře Kryr Davida Micala.

Domácí byli lepším týmem, bojovali o každý míč a nebezpeční byli hlavně rychlými protiútoky. Hosté ale nikterak neskládali „zbraně" před rozjetými útočníky Března a opláceli jim stejně, taky možnostmi ke střelení branek. Jejich záměry ale vždy odvrátila obrana Března v čele s brankářem Martinem Luxem. V prvním poločase měl z hostujícího mužstva největší příležitost na střelení branky Milan Šiml. Z domácího týmu to byli Heřman, Niš, Kočan a Josef Čížkovský, ale do poločasu se stav utkání již nezměnil a vše bylo otevřené do druhé půle.

Hned v úvodu druhého poločasu si vypracovali domácí dobrou akci, kterou připravil Josef Čížkovský s Nišem. Brankář Kryr jejich záměr ale vystihl a odvrátil nebezpečí na rohový kop. V dalším průběhu si Březenští vypracovali několik standardních situací, které nezužitkovali. Pak ale podle hlavního rozhodčího Karasinského byl domácí útočník faulován v pokutovém území, za co byl nařízen pokutový kop. Na značku si postavil míč David Heřman a bez problémů zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Hosté se ale dvoubrankového manka nikterak nezalekli a neustále útočili, což se jim vyplatilo a prosadili se i střelecky. Gól vstřelil hostující Svída. Tím utkání zdramatizoval a boj o první místo se stal opět otevřeným. A jak se ukázalo, byl to boj až do poslední minuty. Nakonec až v 87. minutě se prosadil domácí bojovník Ladislav Niš, který střelil po úniku středem hřiště třetí a rozhodující gól. Po krátké době rozhodčí odpískal konec utkání a tím ukončil poslední zápas Března v I. A třídě.

„Chci poděkovat všem hráčům i celému realizačnímu týmu. Postup je určitě zasloužený, o čem svědčí naše výsledky v soubojích se silnými soupeři. Přesto je stále co zlepšovat. Uvidíme, jak se nám bude dále dařit," uvedl před oslavami postupu trenér Josef Jebavý.

Březno Kryry 3:1 (1:0)

Branky Heřman 2, Niš - Svída
ŽK 2:2, diváci 100; rozhodčí Karasinski

Ludvík Kostrhun