Nadějně rozehraný sobotní zápas 12. dubna nedokázali fotbalisté SK Černčice přetavit v bodový zisk ve třetím jarním kole I. A třídy.

Třikrát inkasovali při početní výhodě, a tak se žádné překvapení nekonalo.

V první půli byli hosté mírně lepším mužstvem, kolmými přihrávkami se dostávali na dostřel branky. Nebezpečně střely Chlouby, Švece a Halíře gólman Botlík vždy stačil vyrazit na roh. Na druhé straně Špacír podržel hosty při úniku Lovíška a střele Štěpničky. Deset minut před poločasem z přímého kopu z úhlu dokonale nachytal Dubecký Botlíka na švestkách a šajtlí uklidil míč za překvapeného gólmana. V závěru půle ještě Růžička zahodil gólovku.

V 50. neudržel nervy na uzdě nejlepší domácí střelec Lovíšek v přerušené hře a za napadení Šuse putoval pod sprchy. Vyloučení ale paradoxně pomohlo Kopistům.

Nejdříve rychlonohý Čábelka v 57. vyrovnal a za 7 minut kapitán domácích Fous otočil vývoj zápasu. Hosté ještě zvedli hlavu a po rohovém kopu Chlouby Růžička hlavou vyrovnal. V 75. ale hosté opět zapoměli na Fouse a ten hlavou zajistil domácím hodně šťastné vítězství. V hektickém závěru měli ještě možnost vyrovnat Růžička s Halířem, proti byl však domácí gólman.

SK Kopisty - SK Černčice 3:2 (0:1)

Branky: 64. a 75. Fous, 57. Čábelka – 35. Dubecký, 70. Růžička. a Rozhodčí Marenčák, ŽK 1:3, ČK 1:0, 80 diváků

SK Černčice: Špacír – Beránek – Švec, Dubský, Kitler – Halíř, Šus, Chlouba, Dubecký – Růžička, Oppenauer. Střídali Laurich a Hrdlička. Trenér Pavel Jirmus